Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Závody v cizině, Čunovo 2008.

Datum

6.-8.6.2008

Účastníci:

Bohouš, Kotě, Vity, Fléga, Medvěd, Plaváček, Myška, Dana, Honza

Raftové závody

Akce

Sponzoring

Hledáme sponzora

Odkazy

Sportovní noviny Kanoe SVoČR RK Stan Hájos-Vše pro raft E.T. v síti a Sázavan Icík Adrenalin Team
ICQ 238411484

Prolog.

Pár roků se s pár roky sešlo a já se opět vydávám do země neprobádané, na Slovensko. Závody v Čunovu patřily vždy k zajímavému zpestření našich životů a necháme se tedy překvapit, jak se vydaří letošní. Z kuloárů jsem se doslechl, že areál má nového majitele, tak uvidíme zda je to vodák, či zlatokop. Dále jsem se doslechl, že v případě kombinace několika nezdařených událostí se může stát, že sobotní párty nebude na kanále, ale v blízké vsi. Rovnou říkám, že toto není dobrý nápad.

A co vlastně můžeme očekávat? V první řadě závod Evropského poháru v raftingu a to jak v kategorii R6, tak i R4 ve slalomu a sprintu. Současně proběhne mezi slovenskými posádkami boj o umístění v Mistrovství Slovenska. Na pořadu je dále FUN slalom R4 a na sobotní big párty hudba, DJ a pivo zdarma. Otázkou je, zda nebude opět největší taškařicí Otvorenie preteku, meeting kapitánov pre kategórie R4 a R6 a výdaj štart.čísiel, což jsem nikdy nepochopil, jak jdou některé věci dělat složitě. A nesmíme zapomenout na to, že startovné zahrnuje i sobotní oběd a občerstvení pro závodníky.


Čunovo, slalom a sprint, R4 a R6.

Po delší logistické přípravě plné zvratů jsme v pátek ráno, s desetiminutovým zpožděním, vyrazili vstříc novým dobrodružstvím na Slovensku. Do auta jsem naložil Kotě a Bohouše, pádla, vesty a helmy. V 8:10 hod. jsem v Praze čekal zácpu a tak jsme se nechali navigovat TomTomem přes Zbraslav. Cestu našel výbornou.

Po najetí na dálnici jsme asi na 10 km v protisměru viděli blikat stojící policejní Mondeo. Docela jsme se zasmáli, když jsme zjistili, že pokutují cyklistu. D1 asi není ta pravá cyklostezka.

Cesta svižně ubíhala, našel jsem dokonce tři poklady a po sjezdu z dálnice v Maďarsku jsme plynule najeli do Čunova. Klukům jsem nejprve jel ukázat přepad z Dunaje do Dunaje, který teče po mostě a jsou v něm brutální válce.

Pak jsme se vrátili, vjeli na louku, otevřel jsem šampus a šli se rozkoukat. Po nezbytném obědě jsme ještě provedli menší průzkum okolí a protože dorazil Vity s mámou a jejím přítelem Honzou, rozhodli jsme se, že trochu potrénujeme. Nafoukli jsme si tedy půjčený Pulsar mohutných rozměrů, od ředitele závodů se dozvěděli, že areál má opravdu nového majitele, který zvýšil raftovné a naopak příliš neinvestuje do oprav a služeb, a člun hodili na vodu.

Peřeje si s námi pěkně pohrály – ale dlužno říct – parádní voda. Sjeli jsme si to ještě párkrát, více či méně zdařile vyzkoušeli různé vracáky a po poslední jízdě se v jezeru i vykoupali. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že se nemůžeme dostat do mého auta, protože klíče odvezli Vityovci i se svým autem neznámo kam. Navíc, jak jsme později zjistili, jeden mobil neměl a druhá ho měla vypnutý.


Když nám začínala být zima a začala prezentace, přijel Šerpa s Jelenem. Ten projevil velkou zkušenost s brněnskou galerkou a pomocí mých tkaniček od bot nám auto otevřel. Bohouš sehnal drobných 2.800,- Sk a odešel nás zaregistrovat. Šerpu jsem seznámil se skutečností, že levý zadák bude v mojí lodi právě on. Sice cosi brblal, ale jistě byl vnitřně rád, že jsem si na něho vzpomněl.

To už Vityho máma dorazila a nevěřícně koukala, co způsobila. Po mnoha omluvách nám poskytla večeři a dokonce nás odvezla do nedaleké vesnice na polévku. A to jako, že děkujeme. Také jsme v té hospodě rovnou zamluvili stůl na sledování zítřejšího zahajovacího zápasu Euro 2008.

V místním vodáckém baru samozřejmě neměli nic k jídlu a budou se možná příští rok divit, až na závody z Česka nepřijede nikdo. No je to tak, dálka veliká, startovné vysoké, služby nulové. Vodák se potřebuje bavit, potřebuje program a nejde jen o sobotní večírek. Za povšimnutí stojí neochota přijímat Kč v kurzu 1:1. To bych bral i já, mít tam stánek ...

Za tmy dorazil také zbytek našeho vodáckého kroužku, Fléga, Myška a Plaváček. Přivezli i Vítka a nějaké loďky. Cesta jim prý také ubíhala svižně, ale to si už moc nepamatuji, protože jsem měl ten šampus a podobné pochutiny. Zcela unaveného mě v poměrně časné hodině přijala ke spánku tribuna. A nebyl jsem sám.

Ráno probíhalo v klidu. Před závodem jsem stihl i kávičku. A to bylo dobré. Hned v první jízdě slalomu R4 mě překvapilo, jak nám (Medvěd, Bohouš, Vity, Šerpa) to krásně jde, ač jsme v tomto složení v lodi seděli asi tak celkem 10 minut před jízdou. Sice jsme minuli nějaké ty brány, ale na druhou stranu jsme bez potíží projeli ty nejtěžší, což nás velmi potěšilo. V druhé jízdě jsme se už nezlepšili, ale 19. místo se jistě zapíše zlatým písmem do klubové historie. Osmí z českých posádek, to jde.

Naše druhá, silnější posádka (Fléga, Myška, Plaváček, Kotě) měla jakési potíže na trati a tak se stalo to, že jsme je prostě předjeli. Skončili na místě č.23 s časem horším o 68.79 vteřin. A to je dost. A to je dobré, Marie. Zatím bylo vždy KV125 B rychlejší, jak je vidět, stačí, když vlezu do jiné posádky a hned je lepší ta. Čím to asi bude. Na to jsem se zeptal sám sebe: "Proč myslíš Medvěde, že jsi tak dobrý?" - "No je to tím, že jsem tak dobrý."

K obědu jsme dostali papírové stravenky a tak jsme byli překvapeni, co to bude. Až na počáteční zmatek s výdejem a frontou jsme byli s takřka rautíkem velmi spokojeni. Zde patří organizátorům poděkování. Jen tak dál.

Po obědě následovaly slalomy R6. To jsem si myslel a nebyl jsem sám, že se nám podaří nějaký dobrý výsledek. Ovšem to bychom také museli projet nějaké branky, že? Výkon z prvního kola stačil na 22. příčku. Ve druhé jízdě se nám podařilo neuvěřitelné, do niagáry jsme se přiřítili přes kameny na pravé straně, spadli tam nějak bokem, a půl posádky včetně mě si odplavalo až do jezera. Sice jsem se v lodi za nohu dlouho držel, ale ve chvíli, kdy mi docházel dech jsem se na to vykašlal a plaval v dál.

Na druhou stranu jsme už dlouho při závodech neplavali, tak jsme aspoň trochu pobavili publikum. Výsledek slalomu jsme ani příliš nehodnotili. Odjel jsem do Bratislavy hledat další poklady. V té době probíhal další závod R4 a to takový žertovný FUN slalom. A tady zabrala opět naše posádka a skončila na třetím místě. A to je pěkné. Škoda, že odpoledne bylo již hnusně a občas pršelo. Plaváček s Flégou šli ještě na loďky.

Když jsem se vrátil do areálu, pomalu končil koncert jakési kapely a pěkně se pařilo. Nedalo mi větší problém zkušeně se připojit a nenápadně se vmísit mezi tancechtivý dav. Pravda, Markétu, Kristýnu a Fíbí jsem doháněl marně. Ale to je už úděl nás usedlých otců od rodin, Libor z RK STAN by o tom jistě mohl dlouze vyprávět. Ovšem ten si pochutnával na Metaxe. Začal hrát DJ komp. Náhle přiběhl Kotě a že se budou pít krvavý záda (vodka s griotkou) a jestli si dám s nima. S vidinou velké legrace jsem byl pro. Bohužel ze surovin vhodných pro přípravu tohoto dvoudílného drinku měli na baru pouze borovičku a fernet. Nu nevadí, záda jako záda, s Vitym jsme to bez potíží dali. Ostatní vyměkli. Hoši pít, co vám chutná není žádné umění, umění je vychlastat i to, co se vám příčí :-) Tolik pro příště.

Zvolna jsem protančil střevíčky a když se mi zdálo, že jsou pryč všichni ostatní i reproduktory, odebral jsem se hají. Opět na tribunu. Tentokrát jsem si vybral nejbližší místo, což se ukázalo jako mladistvý nerozum. K ránu asi začalo pršet a já měl ustláno takřka ve sprše. Naštěstí mě vzbudil Bohouš a tuto nemilou skutečnost mi sdělil.

Dnes jsem se rozkoukával mnohem déle a ani mi nebylo zvlášť dobře. Navíc foukal vítr a hnusně pršelo. V podstatě lilo až do začátku závodu, který se posunul, protože nešel v celém areálu proud. Ani kávu jsem dnes před závodem tedy neměl, což se ukázalo, že mělo zásadní vliv na můj výkon. Zda měli kávu ostatní, to nevím.

Ve sprintu R4 nás dnes KV 125 B porazili, skončili na 20. a my na 23. místě, ale to se dalo čekat. Trochu jsme pokazili druhou jízdu, kdy jsme ve spodní části trati jeli mimo ideální stopu. Ale nevadí, první sprint je první sprint. Příště to bude jistě lepší.

Následoval sprint R6 a to v pořadatelsky zmateném čase startu, ale vše jsme zvládli. Sprint nám docela šel, ale bylo vidět, že netrénujeme a podle toho také vypadal výsledek. Skončili jsme na 16. místě. Ale jo, to jde. Musel jsem totiž sedět na zadáku a nemohl svoji sílu uplatnit jako motor, protože jsem pořád musel regulovat směr raftu, který háčci asi krapet špatně udávali.

Po závodech jsme prostě nasedli do auta a odjeli domů. V Bratislavě jsme ještě zastavili u hypermárče a utratili zbylé drobné Sk, které nám za rok budou díky nástupu eura na Slovensku k ničemu.


Jak zhodnotit víkend? Já myslím, že kladně, výsledky pěkné, počasí pěkné. Je otázkou, jak to bude vypadat v budoucnu. Od českých závodníků jsem slyšel různé kritické názory a to zejména o startovném a o tom, že v místě není vlastně, kromě závodů, co dělat. Pokud se toto nezmění, bude asi stanová louka s poválenou posekanou trávou příště ještě prázdnější než letos. A to by bylo opravdu škoda.

Další odkazy o Čunovu:

Jak to viděl Standa
Výsledkové listiny

Sepsal Méďa Béďa.Zvětšit mapu

Areál v Čuňovu, tady závodíme o sto šest. Ten větší bílý obdélníček je tribuna.Poslední změna této stránky: 27.04.2018 13:04:54