Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Historie se opakuje - první Trnávka.

Datum

15.-17.6.2007

Účastníci:

Bohouš, Kotě, Sváča, Vendula, Kozlík ...

Raftové závody

Akce

Sponzoring

Hledáme sponzora

Odkazy

Sportovní noviny Kanoe SVoČR RK Stan Hájos-Vše pro raft E.T. v síti a Sázavan Icík Adrenalin Team
ICQ 238411484

Slalom a sprint na Trnávce pohledem Bohouše.

V pátek jsme se sešli v Praze Stodůlkách po třetí hodině já, Sváča a Kotě. Vyrazili jsme směr Želiv. Brožík s námi nemohl jet, tak jsme se dohodli s Vendulou a ta nám ochotně slíbila, že s námi závod odjede. Cesta utíkala docela pomalu, chvíli trvalo než jsme vůbec vyjeli z Prahy, pak jsme popojížděli v koloně kousek před Benešovem. A nakonec nás zastihla pořádná přeháňka s krupobitím.

Ale nedali jsme se a zdárně dojeli na kanál lehce po půl sedmé. Nejdříve jsme se šli podívat jak vůbec kanál vypadá a co nás čeká. Pak jsme se převlékli a nafoukli raft. Po chvilce přijela Vendula a tak jsme se šli seznámit s Trnávkou.

V sobotu je tradičně na programu slalom. Jelikož jsme měli start až po polední pauze, tak jsme koukali na posádky, které jeli dopoledne. Několikrát jsme si prošli trať a řekli, jak které brány pojedeme.

S číslem 46 jsme se trať dostali chvíli před třináctou hodinou. Vendula si sedla na pravého zadáka a Kotě šel na háka. První kombinace branek byla poměrně složitá, první protivodná a druhá sice povoda, ale bez kvalitního výjezdu z první brány bychom se do ní nedostali. Nám se to povedlo. Třetí branka byla zrádná, proud nás táhl mimo bránu, nestihli jsme projet. Po čtvrté brance přišla poměrně dlouhá pasáž bez branek. Pátou brankou byla vlásenka, kterou jsme projeli. Další branky jsme dávali bez problémů, jen jsme se nedostali do 10. branky, to nás trochu rozhodilo a do další branky jsme se také nevešli. Posledními třemi brankami jsme projeli bez problémů.

V druhé jízdě to bylo ze začátku o něco lepší, první dvě brány v pohodě, třetí jsme trochu podjeli, ale stihli jsme pod ní zastavit a vypádlovat proti proudu a brankou projet. Vlásenku jsme tentokrát o kousek nedali, šestka byla v pohodě. Když jsem se podíval na detailní výsledky, tak jsem se skoro zděsil. Od sedmé branky jsme dostali 6 padesátek, což mi při samotném závodě nepřišlo, že bychom brankami neprojeli.

Takže nakonec byla jako v Čunovu lepší jízda první. Obsadili jsme 34. místo. Bohužel to je první nebodovaná pozice, což nás trošku mrzí. Mě osobně potěšilo, když nás po závodě Vendula pochválila, že jsme jeli dobře a navíc že jsme se necvakli, protože prý když začínala první posádka KV 125, tak se tady koupali.

Po závodě se zde vypíná voda, tak jsme měli hromadu času, který jsme částečně využili opalováním a později plaváním na přehradě. Ještě nemám ucho v pořádku, tak jsem plaval hodně opatrně. Od šesti se točilo 1000 piv zdarma, kluci se šli bavit, já jsem si pro tentokrát vzal s sebou knížku, tak jsem si četl.

V neděli jsme také sledovali sprint prvních posádek. Vendula startovala ještě za ženy a tak jsem dostal na starost Táňu. Když jsem s ní poprvé od Venduly odcházel tak mi brečela, ale po chvilce se mi jí podařilo uklidnit a bylo to dobrý. Stáli jsme na mostě a když Vendula projela, tak jsme šli za ní k cíli. Při druhé jízdě mi vůbec nebrečela, což mě i trošku překvapilo, ale byl jsem za to rád.

Do sprintu jsme dali všechny síly, ale stejně jsme na první posádky ztráceli okolo dvaceti vteřin. Start druhého kola se nám trošku posunul, neboť jedna posádka utrhla cílovou fotobuňku, tak se muselo chvíli čekat. Naštěstí organizátoři závodů tuto nemilou závadu poměrně rychle napravili a závodilo se dál. V druhé jízdě jsme náš čas vylepšili o 28 setin sekundy. Celkově jsme skončili opět na 34. místě a zase jednu příčku za body. Vyhrála posádka W+D “WC“ před RK Trójou a domácím STAN HÁJOS RACING TEAM. Trója 125 obsadila 9. místo.

Po závodech jsme sbalili věci a šli jsme se najíst. Pak jsme zabalili raft a pomalu vyrazili do Prahy. Vyjeli jsme lehce po půl třetí a dorazili v 16:15. Kluky jsem vyhodil na Smíchově a poté sám pokračoval domů.


Trnávka byla rozhodně pro nás přínosem, poznali jsme poměrně dost rychlý a obtížný kanál (WW 4). Teď následuje závodní volno, ale hodláme v rámci možností tvrdě trénovat a ukázat se v dobrém světle na kanále ve Vrbném v polovině srpna.

Sepsal Bohouš a vyfotil také on a také Kotě.Poslední změna této stránky: 27.04.2018 13:04:54