Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Naše první Čunovo.

Datum

8.-10.6.2007

Účastníci:

Fléga, Bohouš, Kotě, Sváča, Brožík, Vendula, Libor, Kozlík ...

Raftové závody

Akce

Sponzoring

Hledáme sponzora

Odkazy

Sportovní noviny Kanoe SVoČR RK Stan Hájos-Vše pro raft E.T. v síti a Sázavan Icík Adrenalin Team
ICQ 238411484

Slalom a sprint v Čunovu z pohledu Bohouše.

Na Čunovo se jezdí obvykle v pátek a ani my jsme neudělali výjimku, Libor jel už včera a vzal nám sebou lodě, raft, pádla. Z depa jsme vyrazili ve 12:39 - Flega, Venca, já a jedna moucha, pro kterou skončila cesta kousek před sjezdem na Benešov, kdy jsem ji konečně zabil a vyhodil z okna. Kotě se Sváčou jeli s Kozlíkem.

Ve 13:05 jsme v Mirošovicích nabrali Brožíka a pokračovali jsme v jízdě dál. Chviličku před třetí hodinou nás zastihla pořádná přeháňka, střešní okno jsem stihl zavřít včas, ale protože měl Flega plné ruce řízení (právě jsme předjížděli kamión) a otevřené okno, tak jsem byl předčasně promočen. V 16:20 začínáme bloudit v Bratislavě. Cituji Flegu : "Máme ale dobrej směr, jsme na správném břehu." Po chvilce dodal : "Nesmíme přejet Dunaj, jinak jsme v prdeli." Nakonec jsme se vymotali a v 16:50 dojeli na kanál současně s Kozlíkem.

Převlékli jsme se a půjčili si šestkový raft a šli trénovat s Flegou a Vendulou. V šestce jsme seděli poprvé, ale můj dojem je kladný, jen posez byl pro nás nezvyklý. Dali jsme dvě jízdy, pak jsme si nafoukli čtyrku a sami jsme dali tři jízdy. Ve druhé jsme v niagáře ztratili Sváču, já spolu s Brožíkem jsme to ani nezaregistrovali a chtěli jsme udělat výjezd, ale Kotě nás na tuto skutečnost upozornil, tak jsme se tam chvíli motali a nakonec jsme z lodě vylezli a snesli ji pod niagáru. Večer jsme grilovali, Kotě měl naložené maso, nutno podotknout, že bylo výborné.

V sobotu jsme si ještě dali tréninkovou jízdu a pak sledovali první posádky při závodě. Na trať jsme vyjeli s číslem 27, do první protivodné branky jsme se dostali na poslední chvíli, ale dostali. Druhou brankou byla tzv. vlásenka, tu jsme bohužel nedali, protože jsme urychlili výjezd z první brány. Pod mostem byly umístěny dvě protivodné branky, v první jízdě jsme se bohužel nechytli. Zbytek trati jsme jeli dobře, ani niagára nás nezastavila, jen jsme se pak nedostali do poslední brány.

Druhá jízda byla z mého pohledu lepší, ale hned na začátku jsme se nedostali do prvních dvou branek. Ale do branky číslo šest a sedm jsme se tentokrát dostali. Do niagáry jsme jeli rychleji, ale tam jsme se nějakým způsobem strašně zasekli a projeli brankou asi třikrát, což nás stálo lepší umístění (dostali jsme 50 vteřin), protože poslední branku jsme sice se šťouchem, ale projeli. Takže nakonec byla první jízda lepší o necelých pět vteřin. Ale co je zásadní, že jsme dosáhli na první body do ČP (24).

Po chvilce oddechu jsme si sehnali šestku raft a připravili se k závodu. Flega si sedl na levého háka a Vendula na pravého zadáka. Jelo se nám dobře, jen jsme se po třetí brance nedostali do následujících pěti branek. Ale niagárou jsme projeli excelentně a se šťouchem i poslední bránu.

Druhou jízdu jsme vylepšili. Nedali jsme jen dvě branky a niagárou jsme projeli ještě lépe a poslední bránou jsme projeli čistě. Co z toho plyne? Opět body do ČP (117), ale tentokrát i do EP (60). Také se můžeme pochlubit skalpem posádky Fortuna Kolín A, která skončila příčku za námi.

Po oficiálních závodech byl vyhlášen tzv. Funny race, kterého se zúčastnili Kotě, Sváča, Brožík a Marek(mladý kolíňák). Já jsem jet nemohl, protože mám zánět v uchu a tady se dalo čekat, že se budeme koupat. Kluci osedlali Rio, kreativitu ukázali až v Niagaře, kde všichni až na Marka vyskočili a Marek začal surfovat, ale moc dlouho to neudržel, po chvilce letěl za klukama.

Večer byla Masaker párty, které jsem se radši neúčastnil, ucho tak trochu dělalo neplechu.

Mě stačilo když jsem ráno viděl Brožíka. Za prvé měl kompletně od bláta džíny (večer šel na záchod a jaksi spadl do kanálu); a za druhé přišel bez peněženky a mobilu. Peněženka se našla, ale telefon nikoli.

Ráno jsme dali ještě tréninkově sprint. Poté jsme do závodu dali vše co v nás zatím je, ale stejně na první posádku jsme ztráceli lehce přes 20 vteřin. To samé se dá říci o druhém kole. Každopádně jsme nebyli poslední a zase jsme dosáhli na body (12). V R6 se nám dařilo o něco lépe, skončili jsme dvacátí a zase body :-) (90 do ČP a 52 do EP). EP pro nás tímto sice skončil, ale potěšilo mě, že jsme si poprvé sáhli na body a navíc v každém závodě.

Po závodě jsme zabalili věci a vyrazili domů. V Bratislavě jsme zase trochu bloudili, ale nakonec jsme se vymotali. Koupili jsme na benzínce plyn a hurá do České republiky. Kousek před Brnem jsme zastavili a po chvilce pauzy jsme usedl za volant a jel až do Prahy. Brožíka jsme odvezli prakticky až domů, stejně jako Vencu.

Sepsal Bohouš a vyfotil také on a také Fléga.Poslední změna této stránky: 27.04.2018 13:04:52