Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Výlet na běžky

Datum

12.3.2006

Účastníci:

Jiříček, Kozlík, Malučky, Pedrosa a Luisa

ŠUMAVA NA BĚŽKÁCH Z POHLEDU LUISY

12. 3. 2006, Šumava na běžkách.

Dva týdny jsme se domlouvali, až nastal den D. Domluvili jsme se, že před 7 ráno dorazím do Pyšel k Jiříčkovi, nechám tam auto a popojedem do Nespek ke Kozlíkovi.

Jak jsem vyjela z Babic,tak jsem začala tušit,že včas tam nebudu. Přes noc napadlo dost sněhu a po cestě bylo hodně sněhových jazyků. Před Tehovem jsem míjela jakési auto v příkopu, u kterého nikdo nebyl. Majitele jsem potkala za Tehovem, kde už i silnice nebyla průjezdná. Mé sociální cítění mi nedovolilo odmítnout žádost o pomoc. Tudíž jsem majitele i s přítelkyní odvezla zpět k autu a zkoušeli jsme auto vytáhnout. Leč marně. Došla jsem na nedaleký statek, kde byl jakýsi zmatený Ukrajinec.

Takže jsem zvolila další možnost a zavolala traktoristovi z jiné vesnice. Těm zapadlým jsem řekla, ať vydrží, že pomoc jede, a vyrazila jsem jinou cestou do Pyšel. Dorazila jsem s téměř dvouhodinovým zpožděním, což chlapcům asi ani moc nevadilo. Nemluvě o tom, že v Nespekách u Kozlíka jsme stejně čekali na to, až se Kozlík vypraví :). V autě jsem klukům nakázala, aby si vzali žvýkačku. Poněkud se všude linul alkoholový odér.

Když jsme konečně vyrazili a vyjížděli silnici do kopce, tak se auto zastavilo a Kozlík začal couvat. Nabral poměrně velkou rychlost, čemuž jsme se všichni divili. Kozlík si jen v klídku komentoval, že to vůbec nebrzdí, ale vypadal, že má vše pod kontrolou.

Ale to bylo jen zdání. Pak pronesl cosi o škarpě a stočil tam auto, takže jsme krásně huspli do příkopu pozadu. Vypadalo to, že jsme dojeli:)). Ale Kozlík vymyslel, že se auto hodí do škarpy celé a vyjede škarpou. Ač jsem si myslela, že mu hráblo, tak to opravdu vyjel hlubokým sněhem na konec škarpy. Obhlídli jsme škody na autě, nasedli a pokračovali v cestě poté, co jel sypač a cestu posypal.

Po cestě bylo docela dost aut ve škarpách, ale u nás už měl Kozlík vše pod kontrolou. S občasnými zastávkami jsme se blížili k Šumavě. Ve Strakonicích u pumpy Kozlík zaparkoval u stojanu a šli jsme na kafe a na polívku. Pak jsme v pohodě dojeli do Vimperka, kde jsme se nasměrovali místo na Zadov na Strážný, tak jsme se otáčeli a vraceli zpět do Vimperka, kde nám Kozlík sdělil, že musí natankovat, tak jsme opět jeli k pumpě. Docela jsme se divili, protože jsme měli dojem, že předtím stavěl u stojanu, aby natankoval. Ale Kozlík prostě jen zaparkoval :)).

Pak jsme už v pohodě dorazili na Churáňov, kde jsme se ještě sešli s Radkou a pak už jen namazali běžky a vyrazili do stopy. První skupinku, která jela vpředu, tvořila Radka, Jiříček, Kozlík a Pedrosa. Pak kus mezera a já, a opět kus mezera a Malučký. Na Horské Kvildě jsme si dali jídlo v pěkné hospodě, kde uprostřed stála úžasná pec. No a pak jsme vyrazili zpět k autu. Skupinku vpředu opět tvořila Radka, Jiřík a Pedrosa, pak mezerka, tam pak Kozlík, mezera a Luisa a mezera a Malučký.

Cesta domů proběhla celkem v pohodě. Dojmy jsme všichni měli úžasný a dohodli jsme se, že další sezonu dáme týden na Šumavě.

Sepsala a prožila Luisa.


Valid HTML 4.01!