Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Zlomené pádlo 2004

Datum

20. 3. 2004

Místo konání:

Závod na řece Sázavě v Týnci nad Sázavou,
zábava v sokolovně v Klínci

V pořadí jubilejní 7. ročník závodu "O zlomené pádlo", jak by řekl Fléga - prestižního, se konal v sobotu 20.března 2004. V očekávání celodenního deště se nakonec na tábořiště v Týnci nad Sázavou sjelo šestnáct odvážných posádek ze všech koutů republiky a mnoho diváků. Na základě včasné objednávky počasí zůstal trávník po celý den naprosto suchý, ačkoli všude jinde stále pršelo. To jen zpráva pro ty, kteří pro lokální nepřízeň počasí v jejich bydlišti do Týnce nepřijeli.


sobota, 13.3.2004, večer - probíhají přípravné práce...

Na obroušení vstupenek jsme využili lacinou noční práci dětí.

Na obroušení vstupenek jsme využili lacinou noční práci dětí.

Štěpánka šéfovala písařům.

Štěpánka šéfovala písařům.

pátek, 19.3.2004, večer - probíhají přípravné práce...

Cestou z nákupu nám trošku prasklo kolečko u vozíku...

Cestou z nákupu nám trošku
prasklo kolečko u vozíku...

...ovšem to pro náš klub není velký problém, máme další vozík ...

...ovšem to pro náš klub není
velký problém, máme další vozík ...

... stačí nákup přeložit do funkčního a rozbitým vozíkem zakrýt ...

... stačí nákup přeložit do funkčního
a rozbitým vozíkem zakrýt ...

...vznikne kombinovaný vozík vhodný do terénu. V případě poruchy stačí otočit :o))

...vznikne kombinovaný vozík vhodný do terénu.
V případě poruchy stačí otočit :o))

A tak to vypadá na sále v pátek kolem deváté hodiny večerní.

A tak to vypadá na sále v pátek
kolem deváté hodiny večerní.

A ještě jeden podobný žánrový snímeček...


sobota, 20.3.2004, Závod "O zlomené pádlo"...

Cílová fotobuňka. Zleva: Michal a Klára.

Za vydatného občerstvování rumem a chlebem se sádlem se posádky zvolna připravovaly k závodu. Trať letošního ročníku byla poměrně jednoduchá a nestalo se, že by někdo minul cíl. Hned po startu následovalo objetí dvou bójek uprostřed řeky. Tento úkon zvládli bez závažnějších problémů i ti, kteří se takříkajíc teprve sžívali s vodáckým sportem. Následovalo vystoupení z raftu na protější břeh a házení šipek do připraveného terče. A nebylo to nic jednoduchého, mokré ruce zmožené únavou a jen jeden hod. Zde měli výhodu borci, kteří přípravu na závod vykonali převážně v nočních podnicích a hody šipkami již mají zažité.

Výklad trati.

Závodnice.

Bobek přikládá pod kotel a kontroluje kvalitu
a teplotu vody.

Posádka Rozdělovský péčko a maskot Šíša.

Stavitel trati a hlavní rozhodčí Ťuhýk - muž s vysílačkou.

Fronta na přihlášky.

Ředitel závodu Venca a Libor, člen vítězné posádky.

Po přímočarém přejezdu zpět na původní břeh byla přichystána další disciplína. Chůze na chůdách. Zdá se to snadné. Pár borců se ještě při výstupu z raftu díky strmému břehu stačilo vykoupat a tak nebyla o zábavu nouze. Velmi zajímavé bylo zjištění, že na chůdách lépe chodí všichni ti, o kterých jsem si myslel, že to nezvládnou a opačně. Zejména děvčata měla místy velké problémy.

Švédské stoly...

Jedna z prvních posádek.

Posádka RK Spůlka.

Terry (Kanoecentrum I.) bojuje s chůdami.

RK Stan, budoucí vítězové na startu.

Trénink.

Příjezd k pravému břehu a hurá na chůdy.

Štafetovým způsobem celá posádka přešla či přepadala celou trať a následoval poslední úsek na raftu. Tím bylo zdolání jezu a pak už jen sprint do cíle. Veškeré nástrahy s úspěchem zdolaly všechny posádky a čekalo se, kdo vyhraje.

Příprava slalomové tratě.

Na prvním místě se umístila posádka RK Stan, ne snad nejrychlejší jízdou, ale mistrným zdoláním nástrah vložených soutěží. Za každý bod v šipkách se odečítala celá vteřina a jasně bylo vidět, že závodníci z této posádky rozhodně přípravu nepodcenili. A což teprve chůdy. Tak ladnou chůzi jsem dlouho neviděl. Na druhém místě se umístila posádka Kyanid Boys Pyšely a na třetím borci z Fortuny Kolín. Ostatní posádky se také nenechaly zahanbit.

Libor telefonuje se svým manažerem.

Ředitel závodu Venca.

Po krátkém odpočinku, občerstvení a dokoupení rumu došlo i na vložený závod. Sjezd z Týnce do Chrástu s hromadným startem. Po počáteční mele na startu vyhrála metodou start - cíl opět nabušená posádka RK Stan. Konečně mají také nějaké zlaté medaile a motivaci do dalších závodů na sklonku jejich kariéry.

Borec z týmu Jindra.

Borec z týmu Směsice doktorky.

RK Stan útočí.

Ještě jednou Libor, tentokrát na chůdách.

Příznivého počasí mnoho posádek ještě využilo ke sjezdu po řece a pak se téměř všichni začali chystat na večerní country bál.

Hned po závodě se mi podařilo odchytit závodníka RK Stan Filipa, chystajícího se na přímý televizní vstup, snad najde minutku i pro pořadatele.

Filipe, kdy jsi se rozhodl, že se přihlásíš do tak obtížného závodu a jakým způsobem jsi sehnal zbytek posádky?

ZP bylo pro nás, závodníky RK Stanu, jakousi vysněnou metou. Sjeli jsme kde co, otcové zakladatelé vyhráli všechno, co se dalo, ale ZP jaksi ve sbírce úspěchů chybělo. Naše mladá, nastupující generace nesla absenci této trofeje v klubové sbírce úspěchů velmi těžce. Minulý rok jsem se jel tajně podívat na ZP do Týnce, vlivem pozdního vstávání jsem však přijel pozdě. Večirek mi ale neunikl a tak se zrodil nápad. Sehnal jsem v oddíle partu nadšenců, kteří byli ochotní jít do toho stejně jako já. Domluvili jsme se, že do toho půjdeme na plno a šli jsme do toho naplno. Několikafázové tréninky v Bráníku na Spartě, U Kašpárka, U Kelta, U Švejka, nakonec přinesly své ovoce.

Průběh vaší zimní přípravy si dokáži živě představit, ale vrtá mi hlavou ten tvůj netrefený terč. Ty jsi některé tréninky v baru vynechal nebo se jednalo jenom o náhodné selhání? Nebo selhala fyzička a neunesl jsi šipku?

Myslím si, že v tomto ohledu sehrála svou roli určitá nervozita, která mi v rozhodujícím okamžiku svázala ruce a a vedla šipku tím směrem, který nebyl z nejlepších. Ačkoliv bych se nerad omlouval, každému musí být jasné, že v takovémto vypjatém okamžiku, který může znamenat vystoupání na absolutní raftařský Olymp, nebo naopak pád do hlubin zapomnění, není jednoduché zachovat chladnou hlavu a jistou ruku. Nerad bych teď ukazoval jinam, ale například v pyšelských restauracích asi ani nevědí, co to taková šipka je.

U stromu uprostřed byl cíl.

Plánek tratě.


Dobrá. Vidím, že máš ještě chvilku čas, řekni mi upřímně, které místo se Ti zdálo v závodě nejobtížnější, téměř na hranici lidských možností.

Celý závod je nesmírně obtížný a ďábelská kombinace disciplín prověří dokonale schopnosti a dovednosti každého účastníka. Nejobtížnější bylo asi to veslování na té matraci, to mě vskutku vyčerpalo. Musel jsem se v cíli dokonce vydýchat.

Co asi překvapilo všechny byla vaše bravůrní chůze na chůdách. Například Libor vypadal, že ani jinak nechodí. A ani si nepamatuji, že by byla nějaká Spartakiáda s chůdami. Můžeš v krátkosti odtajnit recept?

To víš, nebylo to jednoduché, jsou za tím leta tvrdé dřiny a odříkání. Dlouho jsme to pilovali, že by se to třeba mohlo jednou hodit. No a v sobotu na ZP, jako kdybychom to našli. Inu, co se v mládí naučíš...

To máš pravdu, ačkoli já jako malý nepil. Poslední otázku jistě čekáš. Jaké myslíš, že vaše posádka získá místo ve výsledkové listině a jak myslíš, že dopadne odpolední vložený sjezd?

No, myslím si, že bychom mohli pomýšlet na vysoké příčky ve výsledkové listině, na trati jsme neudělali nějakou závažnější chybu. Ale je tu celá řada zkušených a kvalitních posádek, takže budou rozhodovat maličkosti a výsledky budou velice těsné. Ve sjezdu bychom rádi potvrdili naši dobrou formu, kterou cítíme v kostech. Jestli chceme pomýšlet na výhru, tak musíme být rychlejší než ostatní posádky. Rozhodne se mezi startem a cílem.

Děkuji za rozhovor, vidím, že reportér satelitní stanice Eurosport již nervózně přešlapuje a jistě by rád stihl svůj přímý vstup. Přeji Tobě i celé posádce hodně sportovních úspěchů a solidní večerní výkon na bále!

Děkujeme divákům za podporu během závodu, byli opravdu fantastičtí, v podstatě byli pátým členem posádky. Taky děkujeme soupeřům, že přispěli k vysoké sportovní kvalitě ZP a byli nám důstojnými soupeři. V neposlední řadě děkujeme pořadatelům za uspořádání tohoto výjimečného sportovního zážitku.

Skok na břeh.

Prdelka na chůdách.

Hod ředitele do Sázavy.

Venca krátce po vhození do řeky.

Venca se chystá odemknout řeku.

Ředitel závodu "O zlomené pádlo"
odemyká řeku Sázavu.

Hromadný start vloženého závodu.

Nájezd do šlajsny v podání RK Stan.

Někdo dokonce uvízl na koze.


sobota večer a neděle ráno, 20.-21.3.2004, ... povedená akcička zdárně pokračuje ...

Country bál se konal v sokolovně v Klínci a musím říct, že se vyvedl. Pomocí videozáznamu jsem se podíval, jak jsem se pěkně bavil, tancoval a tak a teď vám o tom také něco napíši. Moje příprava začala kolem patnácté hodiny příjezdem a otevřením prvního šampusu. To už na místě Čenda s Petrem a mírně podroušeným Radkem vařili guláš. Práce jim šla tentokrát díky jejich důkladné noční přípravě od ruky a tak jsem se mohl vrhnout na zaškolení personálu za bar. Když jsem zjistil, že není přítomen, věnoval jsem se částečně fotkám ze závodu a částečně šampusu.

Nakonec pohledné servírky přeci jenom dorazily, postavili jsme výčep a zábava mohla začít. Nejprve se pilo a pak konečně začala hrát hudba. Kapely jako Čtveráci Plzeň, Pražec a Zlomené pádlo jistě nemusím představovat. Jejich profesionální výkon nalákal na parket po počátečním ostychu mnoho tanečních párů.

Myslím, že během noci, kromě ztraceného Radka, který slavil svůj nedělní svátek, se nic zvláštního nestalo a po skončení produkce kapel, začala hrát hudba improvizovaná. Vyzdvihl bych zvláště uskupení Kůň a harmonika, které nám připravilo kolem šesté hodiny ráno nevšední zážitek.

Pozdější hodina...

Obsluhující servírky :o)

Venca a Bobek.

Ťuhýk budí Flégu.

Improvizovaná kapelka.

Šíša.

Kapela Zlomené pádlo.

Taneční rej.

Vendula s Michalem.

Honza, Evík, Prdelka, Vendula.

Bobek.

Venca s Nikolou.

Klára.

Filip a Libor.

Zuzka a Fléga.

Vendula a Honza.

Řekl jsem jen: "Tvařte se přirozeně" :o)

Musťa vybírá vstupné.


neděle, 21.3.2004, ... krátce po sedmé hodině ranní ...

Ranní kapelka.

Hlouček nonstop štamgastů.

Letos jsem opět nevydržel v bdělém stavu celou noc a asi od dvou do půl čtvrté moje tělo kamsi odpadlo. Omlouvám se, ale nedalo se jinak. Celou noc také probíhaly nekončící debaty, rozborem úspěchu či neúspěchu v sobotním závodě počínaje a perspektivou návrhu japonské zahrady v českém zahradnictví konče.

Po snídani a dopoledním tanci jsme se všichni přeživší odebrali do svých domovů, případně ještě za nějakými úkoly.

Všem děkujeme za návštěvu a přízeň a již se těším na další, tentokráte jubilejní osmý ročník :o)

Také jsem uspořádal malou anketu a na otázku, jak se vám tu líbilo, odpovědělo 97 účastníků: "Super! Výtečné! Už dlouho jsem se tak nepobavil!" a jeden účastník: "Hmmmhuáá hmhh bhmmm hhhm." :o)

Méďa Béďa.