Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Trnávka, konečně zlato!
DATUM
27.-28.9.2003
ÚČASTNÍCI
Fléga, Méďa Béďa, Michal, Ťuhýk, Libor, Honza, Venca, Šíša
Trnávka - Evropský pohár R6
Zleva: Zuzanka, já, Natálka.

Zleva: Zuzanka, já, Natálka.

Na tyto závody na Trnávce jsme se připravovali opravdu důkladně. Dva tréninky na R6 v téměř nočním prostředí v Praze na umělé slalomové dráze posílily naši sebedůvěru. Bohužel další trénink se již nekonal a to zejména z toho důvodu, že v kanálu přestala téci voda. Protože jsme však ostřílení borci, nijak nás to nepoznamenalo.

Veselí bratři...

Veselí bratři...

V pátek jsem odvezl svoji rodinu do Znojma a vrátil se s burčákem, který jsem si natočil přímo z demižonu, na Trnávku, zbytek týmu měl dorazit večer.

Nevyšlo to, Fléga mi zavolal a sdělil, že přijedou až ráno, protože Ťuhýk pálí nějaký ten ohňostroj. Zůstal jsem tedy sám s burčákem. Naštěstí mi klubovou rodinu takřka vlastní nahradili kamarádi z Pyšel, Kolína, kamarádky ze Slovenska Julka, Zuzka, Natálka z klubu Mistrál Bratislava a také nelze nezmínit Filipa, který se mi celý večer snažil namluvit, že již nikdy nebude pít :-)

Noční zábava u Ježků.

Noční zábava u Ježků.

Potrénoval jsem tedy svého burčáku po vzoru Járy Pospíšila a již asi v půl čtvrté jsem se uložil jako poslední spolu s Tomindou a zahradníkem na lavičky u kiosku ke spánku. Trochu mi pravda bylo v noci zima na nohy, ale burčák krásně hřál…

A ještě také Julka.

A ještě také Julka.

Hned ráno jsem zjistil, že mi v bříšku probíhají ještě některé organické reakce a že den tedy bude perný. Se startovním číslem 15 jsme startovali nakonec v 10:16 hod. První jízda se nám zdála ukrutně pomalá, klikatá a hlavně strašně divná. Přesto stačila k našemu velkému údivu na místo druhé.

Cesta pro zlato.

KV 125, cesta pro zlato.

Jízda druhá byla o něco lepší, ovšem trefili jsme špičkou jeden beton ve spodní části trati. Naštěstí moje svaly a síla opravdu nezměrná dokázaly posunout naši ochablou posádku až na místo první, jednočárkové, prostě na bednu. Dost dobrý pocit, který přeji zažít každému, ale třeba raději v nějakém jiném sportu :o))

Začaly oslavy a bylo jasné, že slalom, který se pojede po obědě nebude nic jednoduchého.

Vzhledem k mému stavu jsem poobědval klasickou müsli tyčinku a limču. Ostatní zejména pivo.

SK Fortuna Kolín.

SK Fortuna Kolín, 11. ve sprintu

Trať byla tentokrát poměrně obtížná, opět s jednou záludnou vlásenkou, to je taková branka, co visí rovnoběžně s proudem. A na té a předchozí jsme také v první jízdě ztroskotali, dvakrát 50 nás k našemu údivu dostalo na místo třetí v průběžném pořadí. Jen W+D dokázali projet tuto kombinaci bez padesátky a také díky tomu byli v průběžném pořadí první.

Na druhou jízdu jsme si nachystali pomocnou otočku v těchto místech, která se nám také naštěstí podařila a dojeli jsme do cíle. Bohužel množství zbytečných dotyků tyček, jen já jsem udělal nejméně dva, nás odsunulo v celkovém pořadí na místo čtvrté. Je vidět, že nějaký ten trénink budeme muset ještě absolvovat. Nakonec vyhrála pořádající posádka RK Stan a to jsme byli rádi.

Co následovalo? Samozřejmě vyhlášení výsledků, kdy jsme si poprvé stoupli na tu zatracenou bednu, díky níž téměř nejsem o víkendech doma a na všechny soupeře pohlédli shůry. Následovala klasická líbačka, kvůli níž to vlastně všechno děláme. Potom jsem vybalil zbytky alkoholu ze Zlomeného pádla a pohostil kolemjdoucí. Bylo to hezké.

Simon Pyšely, 9. ve sprintu

Hájci a spol., 3. ve sprintu

KV 125, boj s brankou ve slalomu, nic moc.

KV 125, boj s brankou ve slalomu, nic moc, 4. místo.

Stan 2, výjezd z branky č.1, 6.místo.

Stan 2, výjezd z branky č.1, 6.místo.

A už jsme konečně na té jednočárkové bedně.

A už jsme konečně na té jednočárkové bedně.

Krátce před dopitím vyhraných soudků.

Krátce před dopitím vyhraných soudků.

Fotografujeme se s fanynkami...

Fotografujeme se s fanynkami...


Jezinky, slalom 2.místo.

Jezinky, slalom 2.místo.

KVR Mistral Bratislava, slalom 1.místo.

KVR Mistral Bratislava, slalom 1.místo.

Slalom: 1.místo Hájci a spol., 2. W+D, 3. Hazard Team Bratislava

Ťuhýk s profesinálním DJ Číbou, oslavička začíná.

Hájci a spol., sjezd.

Hájci a spol., sjezd.

Dnešní den nás čekají závody ve sjezdu. Protože je nesjízdný jez v Želivu, pojede se zkrácená verze a to slalomová trať, pod ní otočka vpravo a korytem se stojatou vodou zpět k přehradě. Taková trošku rasovina.

Každopádně po večerních oslavách prvního prvního místa nám není moc do smíchu, ale dokázali jsme, že někteří z nás umí zábavu pořádně roztočit a oslavičku si pěkně užít. Proto také vynecháváme preventivně jakýkoli trénink a po drobném občerstvení u kiosku pivovaru Ježek se vrháme přímo do závodu.

Plán máme vymyšlený, jen chybí trošku asi síly. Trať projíždíme sprintem s jedním drobným zaváháním, kdy jsme narazili bokem do zábrany, potom téměř netrefujeme okno na konci trati, naopak zkušeně otáčíme vpravo a vjíždíme do řeky typ rybník, s mírným, takřka neznatelným protiproudem. V cestě nám v řece překáží jen padlý strom, který hbitě přejíždíme a na pokraji vyčerpání projíždíme cílovou fotobuňkou. Libor odchází nakrmit lesní zvěř a já padám do vody.


KV 125, sjezd.

KV 125, sjezd.

Výsledek je jednoznačný, jsme třetí, o osmnáct setin vteřiny za druhými Ježky a asi půl minuty za posádkou vítěznou W+D. Půlminuta je opravdu hodně, přes zimu budeme muset ještě trošku potrénovat.

Toto umístění nás také vyneslo na druhou příčku v kombinaci všech tří závodů. Takže jsme dnes lezli na bednu dvakrát a během víkendu vyzkoušeli postupně všechny možné stupínky.

Opět následovaly líbačky s pohlednými děvčaty a za druhé místo v kombinaci jsme dostali slušivé modré neoprénové bundičky. Jen tak dál.

Toto je snad Georgia Mohykán při sjezdu.

Toto je snad Georgia Mohykán při sjezdu.

KV 125, sjezd 3. místo.

KV 125, sjezd 3. místo.

Následovalo ještě sbalení našich věcí, převzetí nového žlutého raftu R6, rozloučení se všemi možnými kamarády a kamarádkami z Čech i ciziny a odjezd domů.

Nemohu nezmínit také výkon Šíši, která s Vencou doplnila jednu posádku a dopomohla k předpředposlednímu místu ve sjezdu. Seděla v lodi poprvé v životě.

KV 125, kombinace 2. místo.

KV 125, kombinace 2. místo.

Víkend hodnotím ze svého hlediska velmi pozitivně a to nejen kvůli našim úspěchům ale také kvůli bezchybné organizaci RK Stan a velmi solidnímu občerstvení a to jak v podání místního kiosku, tak i občerstvení pivovaru Ježek. Ano přátelé, takhle nějak mají závody vypadat.

Ahoj na Hameráku.

Méďa Béďa, ten co předjel …..