Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Zvítězí na Trnávce počasí nebo raftaři?
DATUM
20.6.-22.6.2003
ÚČASTNÍCI
Fléga, Méďa Béďa, Michal, Ťuhýk, Libor, Klára, Lukáš
nebude-li pršet na trnávce nezmoknem
Výsledky MrČr a 2.závodu Českého poháru

Z důvodu zkvalitnění informovanosti národa a vlastně i celého světa, rozhodl jsem se tentokrát přinést zpravodajství z Trnávky v téměř reálném čase (plus mínus den), aby i ti z vás, kteří se z nejrůznějších příčin nemůžete zúčastnit, jste z toho něco měli. Ke stažení nabízím 19 zazipovaných fotek z této akce ve formátu 800x600 (3,54 MB).

Začnu tedy nejprve rozhovorem, který se mi včera podařilo ilegálně odposlechnout na Country rádiu:

- Moderátor (M): "Já u nás ve studiu vítám našeho dnešního hosta, Filipa Kolmana. Ahoj Filipe."
- Filip Kolman (F): "Ahoj."
- M: "O co půjde, řekni mě."
Filip Kolman, kvalitní speakr sobotního a nedělního dopoledne. To jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Filip Kolman, kvalitní speakr sobotního a nedělního dopoledne, kdy jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí...

- F: "Půjde o to, že se utkají nejlepší české posádky o další body do Českého poháru a MrČr a utkají se a to je taková třešnička na dortu, ten kanál na Trnávce, to je nejtěžší voda v Evropě, umělá dráha teda a je to tam skutečně velmi výživný a je tam nádherný prostředí a všichni vodáci tam jezděj hrozně rádi, protože voda tam teče jenom několikrát v roce a v podstatě se tam nedá trénovat."
- M: "Ehm, hm."
- F: "No závod začíná v sobotu, ale v pátek odpoledne už jsou tréninky, v pátek večer tam vystoupí živá kapela, takže bude možno užít takovou tu společenskou stránku, zatancovat si."
- M: "Ehm, hm, nevím jak to maj raftaři, ale věřím tomu, že když tak vzpomenu jak to máme s muzikantama, tak věřím tomu, že ty večírky budou asi dost podobný."
- F: "Přesně tak! Na raftech ty večírky taky stojí za to a končívá se pravidelně k ránu."
- M: "A jak se pak závodí?"
- F: smích "No to už je horší, ale jako obvykle, obvykle se to dá, tak vona zase ta voda je natolik těžká, že si každej rozmyslí tam nastupovat v nějakém neprovozuschopném stavu."
- M: "Tak to bude strašně velká akce."

Trošku jsem to zkrátil, ale jádro zůstalo zachováno i pro příští generace.


Tentýž speakr (pravý háček) při sprintu. Poučte se z jeho kvalit!

Tentýž speakr (pravý háček) při sprintu. Poučte se z jeho kvalit!

Fléga přemýšlí kam položil pivo.

Fléga přemýšlí kam položil pivo.

Večer probíhal vesele.

Večer probíhal vesele.

Na Trnávku jsme přijeli až večer a tím samozřejmě nestihli trénink. Nu nevadí Kávéčko to umí výborně a Dream Team ve složení Méďa Béďa, Klára, Lukáš, který tady ještě nikdy nebyl a Hanka Trefná, která nás doufejme vytáhne ze všech problémů na trati

Zajímavý okamžik nastal, když se Fléga rozhodl zaregistrovat náš klub do závodu. Nikoho jsme nikde nenašli. Bylo to z toho důvodu, že prezentace skončila ve 21:00 hod. a ne že ve stejnou dobu začínala. Marné bylo naše hledání střízlivého zapisovatele. Registrace se povedla ráno k naší spokojenosti.

Jak vidíte, večerní zábava byla opravdu výživná. Škoda jen, že kapela, ve které pro zajímavost hrál na kytaru také Marek Dobrodinský, přestala hrát asi o půlnoci. Ano, ve chvíli, kdy taneční parket byl plný tancechtivých raftařů se tato kapela, která Féčku nesahá ani po kotníky, rozhodla svoji produkci ukončit. Škoda, nikam nespěchali, začli chlastat.

Doufejme, že příště pochopí lépe, že nemají koncert a že hrají k tanci.

Asi ve 2:00 hod. jsem postavil stan a co bylo dál nevím.

Závod začíná.

Závod začíná.

Ráno bylo jako obvykle krušné, tentokrát navíc jsem postavil stan přímo do epicentra všech reproduktorů a tlampačů a proto jsem se vzbudil s prvními tóny muziky, která se na mě nebývalou silou vyhrnula.

Po drobné snídani jsem již jen čekal na počátek závodu R4, tedy Mistrovství republiky ve slalomu a současně závodu Českého poháru.


Nezbytná oprava časomíry.

Nezbytná oprava časomíry. Nefungovala nejprve na startu, potom v cíli, no prostě dost nehodná.

Trať vypadá velmi obtížně a uvidíme, jak se naše i ostatní posádky poperou s jejími nástrahami.

Závod začal bohužel s menším zpožděním, protože vzteklá časomíra odmítala poslušnost. Dopadlo to ale lépe než kdysi minule, kdy se fotobuňka rozhodla proplavat si trať.

Tentokrát pevně uchycena, po rázné domluvě začala dělat co má a závod mohl opravdu začít.

Vstup do závodu se tedy úplně dobře nepovedl posádce KV 125, když ztratila cenné sekundy dlouhodobým nájezdem do protivodné branky č.1. Po prvním kole poloviny startovního pole byla na místě jedenáctém.


Turnov A.

Turnov A.

Katamaran V.K.

Katamaran V.K.


Georgia Bábovky

KV 125

KV 125

Simon 01 SP Pyšely

Temelín Mohykán

Stan Junior

Hájci a spol.

Ježek Team

RC Ostrava

W+D "OO"

W+D "WC"

RK Trója

W+D Tygříci

Georgia Koaly

No Name

Simon SP 01 Pyšely

Po druhém kole se zlepšenou jízdou KV 125 dostalo na místo šestnácté. Ovšem následovala druhá polovina startovního pole, kdy se náš druhý tým, již zmíněný Dream Team, zapojil také do bojů o medaile.

Vzhledem k tomu, že jsme spolu jeli poprvé v životě, myslím, že celkový výsledek 42 místo není sice dobrý, ale k počtu účastníků velmi ucházející.

V první jízdě jsme dali třikrát padesát, v druhé jsme to dokázali stáhnout na dvě kule a to v místech, kde by to nikdo nečekal. Prostě klasika, obtížné branky v pohodě, lehké s velkými problémy.


Dream Team při své první jízdě, sledujte tu techniku

Kávéčko na house party.

Kávéčko na house party.

Fléga odpočívá po slalomu a hlavně po závodu hlídek, kdy se zvrhnul.

Fléga odpočívá po slalomu a hlavně po závodu hlídek, kdy se zvrhnul.

Po těchto závodech následoval ještě závod hlídek. To jsou tři rafty jedoucí pospolu. V každém dva chalani a dvě baby. Naše ambice byly vysoké. Fléga nás stále upozorňoval, abychom se necvakli a nakonec to byl on. Ano, Flégova posádka se zvrhla v polovině trati a bylo po sudu Ježka, který byl první cenou.

Že v mužích vyhrála Trója asi netřeba zdůrazňovat, jsou to přeci jen budoucí účastníci Mistrovství světa. Poněkud zmatené byly výsledky žen. Ale to si můžete prohlédnout v přehledné tabulce na začátku této stránky.


V odpoledních hodinách probíhala obvyklá zábava, pivo Ježek, víno Müller Thurgau, žlutá limonáda, kuřata a podobně. Tato činnost se samozřejmě protáhla až do pozdních nočních hodin a před půlnocí nešel kromě Flégy nikdo spát. Jenže Flégu nelze podcenit, protože kolem půlnoci se objevil v kiosku rozesmátý a plný sil.

Jedni z mála, kteří se osobně setkali s panem amatérským fotografem z Prahy Méďou Béďou.

Jedni z mála, kteří měli štěstí a osobně se setkali s amatérským fotografem z Prahy panem Méďou Béďou.

Nedělní ráno bylo poměrně klasicky kruté, ale počasí vynahradilo naše bolehlavy. Takové slunečné počasí na Trnávce jen málokdo pamatuje.

Závod ve sprintu začal dnes bez obtíží s časomírou a po první jízdě se na první místo protlačila RK Trója a naši borci z KV 125 si vyjeli místo osmé.

Uvidíme, jak se poperou s proudem v jízdě druhé.

Druhá jízda byla téměř stejná a součet časů stačil na místo deváté. V odpoledním programu se do bojů také zapojil Dream Team, který bravurními jízdami s krásnou stopou a bez hodin vybojoval k naší spokojenosti 41. místečko. Konkurenční posádky také zabojovaly. Simon SP 01 Pyšely si dojeli pro 17.místo, "maďarská" posádka Štístko Něspeky pro 18., Trubky Příbram pro 29. a Fortuna Kolín pro 32.místo. Až za těmito všemi skončil těsně před Dream Teamem STAN JUNIOR A.

Čaj o páté.

Čaj o páté.

V bojích o medaile si však pohoršili po návštěvě nočního striptýzu borci z RK Trója, kteří skončili o 3 vteřiny za vítěznou posádkou CVOK Pardubice. Toto drobné zaváhání také stačilo k tomu, aby o 2 body v celkovém součtu zvítězil CVOK Pardubice i v kombinaci MrČr.

Tím také definitivně skončilo klání na Trnávce, které se letos mimořádně vydařilo zejména kvůli krásnému počasí, solidnímu občerstvovacímu zázemí a ještě více zejména kvůli výkonům naší posádky Dream Team. Také nutno pochválit obětavé pořadatele a poděkovat za sehnání té kapely (příště raději jinou), prostě jen tak dál.

Nutno také vyzdvihnou výkon Venduly Chaloupkové, dlouholeté členky našeho klubu, která po sobotním dramatickém odjezdu z Trnávky porodila v neděli v 16:18 hod. s Honzou Kozlem syna Dana ( pro naše čtenářky ještě míry: 2890g, 0,49m).


Vendula (vlevo), třicet hodin před porodem.

Vendula (vlevo), třicet hodin před porodem.

Dream Team se chystá na start sprintu.

Dream Team se chystá na start sprintu.


RK Trója

Slalom ženy.Slalom muži. Sprint ženySprint mužiKombinace MrČr ženy - bude nutný test DNA?Kombinace MrČr muži.

Z Trnávky se loučí Méďa Béďa.