Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Mistrovství světa v raftingu 2003
DATUM
27.-31.8.2003
mistrovství světa v raftingu 2003 - čertovy proudy
Logo MS v raftingu.
úvod

Již je tomu tak. Ne v Americe, ne v Africe, v letošním roce se Mistrovství světa v raftingu uskuteční u nás v České republice. Splní se tak sen vodáků všech věkových kategorií. Všichni nyní budeme mít možnost "být při tom" a na vlastní oči se podívat, jak se správně pádluje.

Místo konání v Čertových proudech slibuje opravdu zvýšenou hladinu adrenalinu. Místní heslo: "Kdo vypadne ze člunu - nepřežije, kdo se ve člunu udrží - přežije" napovídá, že terén obtížnosti zhruba WW5-6 poskytne závodníkům i divákům nevšední zážitky.

Borci z našeho klubu již v těchto místech závodili. Jak se jim dařilo v roce 2001 a v roce 2002 si můžete přečíst sami. V časopise KRK vyšel o těchto místech zajímavý článek , který by vaší pozornosti také neměl uniknout.

Samozřejmě, že tato událost světového významu má i svoje oficiální stránky (jsou anglicky i česky), kde také najdete podrobný program mistrovství.

Členové našeho klubu si pochopitelně nenechají uniknout příležitost k alespoň optickému porovnání svých výkonů se světovou špičkou. My sice vítěze již tušíme, ale prozatím si ho necháme pro sebe. Jen naznačím, že není z ciziny. Čerťáky podle našeho názoru vyžadují dlouholetou přípravu a dokonalou znalost jednotlivých balvanů a spadlých skalisek. Nelze jen tak přijet a začít raftovat. A to bude výhoda pro domácí závodníky. Jediná nevýhoda bude to, že poteče o poznání víc vody a známé balvany zřejmě zmizí pod hladinou ...


česká reprezentace

muži
Raft klub Troja Praha: Milan Znamenáček, Michal Bluma, Jan Trefný (+17.1.2004, lavina), Milan Pražan, Jaroslav Pospíšil, Tomáš Křivánek, Jiří Kafka (+17.1.2004, lavina).

ženy
Raft klub STAN a raft klub Troja Praha: Jaroslava Hájková, Šárka Znamenáčková, Michaela Hodačová, Michaela Dvořáková, Renata Koehlerová, Petra Plavjaníková.


Závod v Čertových proudech, před několika lety ještě nemyslitelný.

Závod v Čertových proudech, před pár lety ještě nemyslitelný (posádka KV 125).


očekáváme příjezd reprezentačních družstev z těchto zemí:

muži
Austrálie, Brazílie, Česká republika, Dánsko, Holandsko, Chorvatsko, Itálie, Japonsko, Jižní Afrika, Kanada, Kostarika, Mexiko, Německo, Norsko, Nový Zéland, Rakousko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Turecko, USA

ženy
Česká republika, Holandsko, Itálie, Jižní Afrika, Kanada, Norsko, Nový Zéland, Slovensko, USA


Přehled míst konání MS (International Rafting Federation):

1998 (Peralta, Kostarika): Rio Reventazon, 19. - 24. září 1998

1999 (Augrabies Falls, JAR): Orange, 19. - 22. srpna 1999

2000 (Patagónie, Chile): Rio Futaleufú, 26. února - 3. března 2000

2001 (Feyetteville, USA): Gauley a New River, 21. - 25. září 2001

2003 (Lipno, ČR): Vltava, 29. - 31. srpna 2003


death trap