Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Labe, chyba v Matrixu?
DATUM
10.-11.5.2003
ÚČASTNÍCI
Fléga, Michal, Libor, Ťuhýk, Méďa Béďa, Lukáš, Honza, Venca, Zuzka, Zub, Malučký
Labe 2003, historie bouchlého raftu se opakuje
Labská soutěska.

Labská soutěska, jedno z nejobtížnějších míst. Není snadné se sem na C1, K1, C2 vůbec kvalifikovat. To ovšem nebrání sjezdařům prohnat tímto místem v půlminutových intervalech desetileté děti, které se pod soutěskou vesměs marně snaží zachránit nejprve záchranáři a potom raftaři. Některé lodě jsme honili až k jezu. Nechápu.

Je tu květen, chrabří hokejisté České republiky úporně bojují o čtvrté místo na Mistrovství světa a my z KV 125 vyrážíme na další pohárový závod R4 a na nominační závod R6 do krásné krajiny pod Špindlerovým Mlýnem. Řeka Labe zde dosahuje úctyhodné dravosti a síly.

Záchranný raft KV 125 Praha.

Záchranný raft KV 125 Praha.

Vyrážíme z Prahy zhruba v 6:30 hod., abychom se stihli včas zaregistrovat do závodu a před ním zvládli ještě tréninkovou jízdu. Cesta ubíhá klidně, jen mladší syn otce Zuzky Čendy Zdenda pronáší krásnou větu poté, co nás předjíždí Libor syn Venci v Mladé Boleslavi svojí Toyotou. Já říkám: "Hele, to je Libor!" a Zdenda pochvíli: "To nejsou naši, protože odbočují na Jičín". Odbočku jsme tedy minuli, protože to opravdu byli "naši".

Těžký život vodáka.

Těžký život vodáka.

Zdeněk však novou cestu našel se slovy: "Tady to dobře znám, tady se otočíme na kruháku". A bylo to.

V blízkosti Jičína nám ještě suše oznámil, že odbočuje na obchvat, jinak prý projedeme městem. No, jak jistě tušíte, bylo tomu právě naopak. Jičín je ale hezké město, tak proč si ho neprohlédnout.

Nějaký sjezďák.

Nějaký sjezďák.

Vzhledem k časové rezervě registrace v Herlíkovicích na parkovišti proběhla klidně a naši borci se nachystali na tréninkovou jízdu. Tuto tréninkovou plavbu zvládli a nad soutěskou, kde probíhaly slalomové závody, v místě zvaném Kukačka, se vylodili.

Touto dobou Honza marně čekal čekal na tréninkovou jízdu s Hájky III, kterým poněkud selhala logistika. Následoval přesun pod soutěsku a příprava na další jízdu směrem k Vrchlabí a to tak, že Fléga, Libor a Honza pojedou na plastových loďkách a bude je doprovázet záchranný raft. Ten jel po Vencově depresivním výstupu s Malučkým, kterému zakázal se mnou mluvit, ve složení Venca, Ťuhýk, Michal, Malučký, Lukáš. Já a Zdeněk jsme se ujali řízení přesunovacích vozidel a Zdenda v tom obětavě vytrval až do neděle.

Jízda proběhla také klidně na krásných vlnách bez ztráty kytičky. Chtěli jsme jet ještě jednou, ovšem členové naši se tak nějak rozprchli po břehu slalomového závodiště a zbyl jen Fléga. Ten s námi nakonec jel i přes výslovný Vencův zákaz. Trenér je holt trenér. Honza stále čekal na tréninkovou jízdu a nakonec se také dočkal.

W+D "BM" - 1.místo

W+D "BM" - 1.místo

CVOK Pardubice - 2.místo

CVOK Pardubice - 2.místo

KUHEBUMI - 3.místo

KUHEBUMI - 3.místo

No comment.

Bez komentáře.

W+D "WC" - 5.místo

W+D "WC" - 5.místo

Následoval pohárový závod R4 a naše posádka se startovním číslem 14 vydala se ve 13:44 hod. na trať. Závod zřejmě neproběhl úplně přesně podle Ťuhýkova plánu, protože ten po vystoupení z raftu v cíli prohlásil, že se jde převléknout a na další dnešní ježdění sere. Dvacáté místo, nic moc. To nás poněkud rozhodilo, přeci jen jsem kvůli tréninkové jízdě R6 vstával asi v 5:00 hod. a když na šestce jeden chybí, nemůžou jet ani ostatní, protože to tak nějak nemá význam. Řekl jsem si ale pak, že všechno zlé musí být také k něčemu dobré a vypil nejprve Müllera a potom hned také Thurgaua. Zuzka se mi sice snažila s těmito dvěma pány pomoci, ale zjevně nestíhala. Honza dojel s posádkou STAN na místě osmnáctém, což je docela dobré, vzhledem k tomu, že spolu jeli poprvé.

Ježek Team - 6.místo

Ježek Team - 6.místo

RC Ostrava - 7.místo

RC Ostrava - 7.místo

V pokleslé náladě, už jsme nedokázali mobilizovat síly a jít do vody, odjeli jsme do Vrchlabí do hospody koukat na hokej. Že je Vrchlabí hezká podhorská vesnička jsem si uvědomil hned, když jsme už potřetí projížděli kolem téhož tenisového kurtu. Potom, v posledním záchvěhu, jsme restauraci Sokolovna nalezli raz dva. Dívali jsme se na hokej, všichni už pili pivo a když mě číšník už asi třikrát ignoroval, což mi objasnil Ťuhýk tak, že jsem blbej a neumím si normálně objednat, poručil jsem si rovnou láhev šampusu. No, s tou mi Zuzka také moc nepomohla, ale moje nálada se hned zlepšila.

Hájci a spol. - 8.místo

Hájci a spol. (otcové zakladatelé) - 8.místo

Protože pyšeláci znali nějaké vhodné místo k večernímu spaní, přesunuli jsme se tam. Jízdu Oplem s Jiřím z Pyšel jsem si nenechal ujít řka: "Počkej, s tebou jsem ještě nejel!" Před restaurací se také vyjasnily nějaké drobnosti kolem ceny nafukovacích vaků v plastové loďce Dagger Atom. Fléga řekl: "Ani se neptej..." A bylo vymalováno.

Posezení s přáteli...

Posezení s přáteli...

Pyšely v hospodě.

Pyšely v hospodě.

Pobyt v další restauraci již nesl známky pospojitosti našeho klubu, vše špatné bylo u kulečníku a fotbálku zapomenuto, já jsem si odpálil zase něco paměťových mozkových buněk a ostatní také. Protože jsem si tentokrát nebral stan a rozhodl se spát pod širákem, ustlal jsem si na louce vedle vleku. Samozřejmě, že v nejlepším spánku mne vzbudila voda na hlavě. Pršelo. A mě bylo tak těžko. Když už jsem měl fakt mokrý spacák, odešel jsem se potupně schovat do stanu k Zdendovi a Zuzce. To byl také můj poslední pokus o tramping.


Nezbytná debata v cíli.

Nezbytná debata v cíli.

Hrajeme také fotbal.

Hrajeme také fotbal.

V neděli, když jsem v 10:00 hod. vstal, ani jsem nesnídal. Plán byl takový - nafoukneme šestku, dáme tréninkové jízdy, zajezdíme na plastech a pokusíme se nominovat na Evropu. Start měl být asi v 16:00 hod., tak jsme času měli dost a dost. Tréninkově jsme sjeli zpoza soutěsky do Herlíkovic a se slovy: "Chce to ještě doladit", přichystali jsme se na jízdu druhou. Že nás dostatečně nevaroval proražený člun Ježků, připisuji tréninkovému přepětí. Vyrazili jsme a už to bylo. Bum, prásk a levý zadní bok vysyčel jak papinův hrnec. Není divu, dírou o délce 40 cm nějaký ten vzduch přeci jen uteče.

STAN Junior - 13.místo

STAN Junior - 13.místo

Geoplan Raft Klub HK - 19.místo

Geoplan Raft Klub HK - 19.místo


KV 125 Praha - 20.místo

KV 125 Praha - 20.místo

A tak jsme se zase nenominovali, bylo to stejné jako vloni. Bouchli jsme raft o nějaký šutr nebo drát v řece a byli opět bez šancí. Snad nám to vyjde příště...

VO "SEDMIČKA" "A" - 29.místo

VO "SEDMIČKA" "A" - 29.místo

Náš klub na výletě ve Vrchlabí.

Náš klub na výletě ve Vrchlabí.

Hustá soutěska ve Vrchlabí.

Hustá soutěska ve Vrchlabí.


Nepropadli jsme větším depresím, jen Fléga si určil trest v podobě pěší chůze, a řeku si sjeli ještě jednou na čtyřce a Fléga s Liborem na plastu až dolů do Vrchlabí. Tam jsme také objevili soutěsku, o které nám zatím nikdo neřekl. Docela dost málo hustý místo. Fléga říkal, že to nepojede. Uvidíme za rok.

Raftová turistika...

Raftová turistika...

Naše kuchyně.

Naše kuchyně.

Závada odhalena - spojka

Závada odhalena - spojka


Následovalo balení, obhlížení šrámů na loďkách, obvyklé postávání u vleku, příprava svačiny a odjezd. Cestou jsme se ještě zastavili u žirafy v kiosku, kde nás obsloužil silně podnapilý výčepní se slovy: "Dopiju si to pivo a jdu na vás". No a tak to vlastně skončilo.

Příští rok doufám, že členové našeho klubu zanechají chmurné, depresivní a místy až agresivní stavy doma nebo někde v práci a nebudou si zbytečně kazit raftový víkend.

Sepsal na židli Méďa Béďa.