Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Č. Vrbné - porážíme repre USA a Německa!
DATUM
23.-24.8.2003
ÚČASTNÍCI
Fléga, Méďa Béďa, Michal, Ťuhýk, Libor, Klára, Lukáš, Honza, Venca
české vrbné - 3. závod českého poháru ve sprintu a slalomu R4, Evropský pohár R6
generální sponzor - ohňostroje krupička

oficiální sponzor

Již v úvodu musím předeslat, že na tento víkend jen tak nezapomenu, a kdo nemá rád oslavné ódy na KV 125 Praha, ať raději některé odstavce přeskočí.

KV 125, sprint - 6.místo

KV 125, sprint - 6.místo

Jako obvykle jsme se v pátek v odpoledních hodinách "mezi čtvrtou a pátou" sešli v půl šesté v našem nakládacím místě. Že já blbec jim na to vždycky skočím a pak třičtvrtě hodiny čekám, sice dnes s Klárou, ale přesto zbytečně marním čas.

Když se nakládání začalo neúměrně protahovat, vydali jsme se na Smíchovské nádraží vyhledat platného člena mojí posádky - Lukáše. Ten na nás čekal na smluveném místě a nic nám nebránilo v odjezdu do Českého Vrbného.

Asi za 80 minut jsme zdolali kopec na Cukrák, zde bych poděkoval všem těm magorům a kreténům (omlouvám se duševně postiženým, lepší výrazy mě nenapadly), kteří uzavřeli směr z Prahy a zpestřili páteční odpoledne zbytečnou uzavírkou tisícům řidičů. To byla taková hovadina, že v tom snad musí mít prsty i Magistrát hl.m. Prahy, protože místní samospráva snad tohle ani nedokáže vymyslet. No nic.

Oficiální sponzor bojuje ve VIP závodě - 2.místo

Oficiální sponzor bojuje ve VIP závodě - 2.místo

Hodný pan Krupička těsně před vykrysením.

Hodný pan Krupička & spol. těsně před vykrysením.

Do Vrbného jsme dorazili nakonec ještě za světla a byli velmi překvapeni zcela zaplněným kempem. Večer ubíhal docela rychle, DJ sice zpočátku hrál hudbu mého a Filipa Kolmana (o něm bude ještě zmínka) mládí, ovšem omladinu tím na taneční louku nedostal. Zhruba v jedenáct hodin spustil ty správné raftové vypalovačky a byla škoda, že o půlnoci přestal hrát se slovy:"Zítra vás čeká Laxké Féčko, vyspěte se!" Potom jsme ještě dopili své kalíšky a pomalu se uložili pod široširé nebe spát.

Že přestal hrát právě včas, mi hned ráno signalizovala bolest hlavy. Posnídal jsem tedy müsli tyčinku a kávu a připravil se na závod ve slalomu.

Také jsem si prohlédl svoji posádku a konstatoval jsem, že až na Lukáše, který měl v obličeji barvu typ Primalex Polar, jsou Klára a Honza schopni jízdy.

VIP.

VIP

VIP.

VIP


Trať měla taková tři obtížná místa a to vždy pravou protivodu a za ní hned dvě povody, naštěstí poměrně v proudu. První jízda se nám ani naší lepší posádce moc nepovedla a tak jsme se chtěli zlepšit v jízdě druhé.

Ovšem téměř jako dva bratři jsme v druhé jízdě špatným nájezdem do brány č.7 zalomili raft ve vlně a zvrhli se. Tyto naše atrakce sice ocenili diváci bouřlivými potlesky, ovšem rozhodčí hned diskvalifikací. A tak se nám počítaly nepovedené jízdy první. No třicáté první místo naší elitní posádky a čtyřicáté páté místo Dream Teamu nepatří mezi naše největší úspěchy. Před námi skončily Pyšely, spousta posádek RK Stan a další a další. Závod s přehledem vyhrála reprezentační posádka RK Trója, v ženách obdobně (ve všech závodech) Jezinky.

Nájezd do protivody.

Nájezd do protivody.

Následoval vložený závod VIP, kde se na druhém místě umístila posádka našeho sponzora a současně sponzora celých závodů v Českém Vrbném, hodného pana Krupičky, kterého náš Ťuhýk bezpečně provezl nástrahami trati.

Když jsem skousl kousek řízku, následoval závod ve slalomu R6. Tady jsme si konečně zvedli náladu. Sice v první jízdě jsme před brankou č.4 trefili branku č.5, ale druhá jízda byla výtečná. S druhým nejrychlejším časem a pěti šťouchy jsme se umístili na šestém místě, což jsme vzhledem k obsazení závodu ocenili vítězným pokřikem a pěkným ožráním se.

Až za námi skončili borci z USA, Slovinska, Brazílie a RK Stan. No, být druhými v republice, za W+D Prostějov, se nám nepoštěstí zase tak často. Jaký rozdíl proti minulým závodům v Českém Vrbném!

Drobné a nečekané zaváhání Dream Teamu.

Drobné a nečekané zaváhání Dream Teamu.

Příprava na výjezd do proudu.

Příprava na výjezd do proudu.

Ještě následoval závod smíšených hlídek, kde naše hlídka po překrásné skrumáži v kolovadle nedosáhla na stupně vítězů. Tentokrát alespoň dojeli…

A začal večerní program. Na rozjezd vinné stříčky a Papouškovo Sirotci. Výborné. Po menší přestávce nastoupil hřeb večera, slovenská amatérská skupina Laxké Féčko. Začala hrát přímo do avizovaného překvapení, do velkolepého ohňostroje od sponzora "Ohňostroje Krupička". Zde Ťuhýk předvedl svoji profesionalitu a odpálil, co se dalo, dokonce trojité véčko. Tady nastal v raftových závodech velký zlom a doufám, že se teď s ohňostroji roztrhne pytel, i když laťka je nastavena dost vysoko. Ale je to fakt hezký zážitek.

Taneční kreace, popíjení stříčků a Krvesaje (nějaká griotka s pepřem, či co), to byla moje vyvíjená aktivita. Občas jsem prohodil nějaké to slovo s Japoncem, jindy třeba s Novozélanďanem a hlavně jsem je neváhal vždy dotáhnout k výsledkové listině a tam jim ukázat rozdíl mezi KV 125 Praha a zbytkem světa. Jediné štěstí je, že si to snad už nikdo po té alkoholové a jiné smršti nepamatuje. Féčko přestalo hrát zhruba ve dvě ráno, zakončilo jazzovými improvizacemi. Prostě, pokud si pamatuji, paráda. Vlastně, ani se mi nechtělo ráno vstávat, jak to bylo dobré.

KV 125 bojuje o šesté místo.

KV 125 bojuje o šesté místo.

Po snídani, zase müsli tyčinka a káva, jsme se opět nachystali na jízdu, tentokrát ve sprintu. Škoda toho našeho startovního čísla dvacet, lepší by asi bylo nějaké vyšší, abychom startovali později. KV 125 I. svými dobrými jízdami vybojovali místo osmé a já s Dream Teamem druhou jízdou, zlepšenou o 10 vteřin místo čtyřicáté. Myslím, že druhá jízda se nám docela vyvedla. Čekaly nás ještě závody na šestce a tak jsem lehce odpočíval s vinným stříčkem, jen fakt na polití jazyka.

Do proudu je třeba se trochu natáhnout...

Do proudu je třeba se trochu natáhnout...

Již první jízda se nám podařila na výtečnou a když jsme se ve druhé ještě o vteřinku zlepšili, nic nám nezabránilo v obsazení opět šestého místa. A před námi zase jen W+D Prostějov a zbytek světa. Protože jsme předjeli i Němce, kteří znají z posilovny jistě i výraz "na benč", který mi fakt nic neříká a jsou to rampy typ Prdelka, byli jsme opět velice happy. Myslím, že do dnešního dne nedokáží pochopit, jak je můžu předjet se svojí silou razítka na vajíčka. Snad jsme je trošku rozhodili do Mistrovství světa a sebrali jim motivaci.

A zde bych zmínil zpočátku uvedeného Filipa, který se závodu také účastnil. V tomto sprintu, v zatáčce pod kolovadlem, pod šutrem uprostřed řeky (na něm jsme v minulých závodech ukončili svoji jízdu), jeho raft ve snaze zkrátit si cestu, vjel přímo do kamenné hrázky, zastavil a sesypal posádku na jednu hromadu. Ano, Filipe, příště to vezměte řekou, je to sice dál, ale rozhodně rychlejší!

Potom jsme ještě počkali na vyhlášení výsledků, rozdělili se na několik skupin, moje odjela do Prahy a ostatní se vydali do dějiště konání Mistrovství světa v raftingu, vykonávat přípravné práce. A že jsem se v mém vymyšleném článku, který jsem zde uveřejnil před vypuknutím závodů moc nezmýlil, dosvědčuje osud Honzovy Škodovky, která dokázala po nastartování ve Vrbném ujet asi pět metrů a umřela jí spojka. V úterý ji cestou na Lipno Fléga opraví.

A abyste neřekli, přidávám ještě pár fotek:

Méďa Béďa,
ten co předjel RK STAN, Němce, Američany, Jihoafričany atd.