Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Otevřený závod "O zlomené pádlo"
DATUM
6.-7.4.2002
ÚČASTNÍCI
skoro všichni
OTEVŘENÝ ZÁVOD "O ZLOMENÉ PÁDLO"

Plánek

Dne 6.dubna 2002 jsme uspořádali na USD v Tróji výroční pátý ročník závodu "O zlomené pádlo". Závod proběhl podle zde uvedeného plánku a pořadí v cíli bylo následující:

Výsledková listina

1. Trubky Příbram 6:53 7. Čelákovice junioři 9:00
2. Simon Pyšely 7:05 8. KV Čochtan 9:44
3. KV 125 Praha 7:11 9. Jednoocí Krnov 9:56
4. Voraři 7:44 10. Varani 10:34
5. DKV Market 7:53 11. Jak chcem Brno, bohužel jen jedna jízda 4:57
6. Lillipop 8:17    
Časy jsou sečteny za obě jízdy.Snídaně

To byly nejdůležitější údaje a teď podrobněji. V 6:00 začaly běžné zmatky před naší "loděnicí", opět zapomenuté nějaké potřebné věci, například tyče na šapitó, takže se na kanále stavěla zase krátká verze našeho přídomku. Již brzy ráno se začali na kanál sjíždět opravdoví vodáci z celé naší republiky. Velmi jim přišlo vhod k snídani podávané občerstvení, které se skládalo z chleba se sádlem a škvarkama a z grogu, který šel vskutku velmi dobře na odbyt.

Výpočetní středisko

Rum došel takřka ještě před vypuknutím prvního kola závodu. Rychlá spojka zafungovala a vše se uvedlo na pravou míru. Pro zajímavost, vypilo se 10 litrů rumu. Po výkladu trati a sněhové vánici jsme se začali připravovat na ostrý start závodu. Najednou přijel autobus plný brňáků a začátek se poněkud zpozdil.

Letošní ročník byl ve stylu doplňkových jízd, takže nejen na raftu, ale i na kole a koloběžce. Startuje se nejprve jízdou na jízdním kole jedním členem posádky okolo takzvaného "bunkru" na horním konci kanálu. Následuje skok do raftu a plavba celé posádky (bez jednoho pádla) dolů, zhruba do střední části kanálu, kde posádka raftu přistává na pravé straně, další člen posádky vyskakuje a běží zpět na start pro čtvrté, pravidly zapomenuté pádlo. Dobíhá nazpět, skáče do raftu a teď už se čtyřmi pádly spěchá do spodní části pod žehličku, kde další vybraný člen posádky vybíhá schody na cestu, popadá koloběžku a mydlí opět nahoru na start, kde závod posádce končí. Závod se jede ve dvou kolech a časy se posádce sčítají.


Výklad trati

Část organizačního týmu
Tréninkové jízdy by bejvaly byly, kdyby nebyly v pyheli ryby a hlavně to počasíčko, ale přesto některé posádky trénovaly vo stopéro a i zde je vidět, že bílá voda má své ctitele, kteří se k ní stále vrací a nějaký ten stupeň, blížící se pod bodík mrazu ho stejně nerozhodí.

A protože se brzké pozdní odpoledne chýlilo pomalu ke konci a někteří jedinci, zejména ti, kteří převážně tak nějak přebývali celý ten závodní den spíše u ohně a měli se jak se patří tak nějak rumově, a  spíš neměli tu správnou orientaci podívat se aspoň na kousek závodu, tak jsme se rozhodli celý tento závod ukončit a nasměrovat všechny účastníky směr Klínec, kde už druhá organizující skupina našeho klubu vše připravila na večerní countrybál.


Začátek závodu, jízda na kole

Kus závodu, tentokrát část na vodě

Asi v poledne jsem odjel do sokolovny doladit poslední detaily, abychom mohli začít v klidu podávat občerstvení.

Fronta na pivo

Podáváme občerstvení

Trošku mě zarazilo, že tým, který přes noc hlídal a vařil guláš, byl malinko v nepoužitelném stavu. Pak jsem si uvědomil, že je tomu tak vždy a hned jsem se cítil lépe. Potom dorazil první předvoj ze závodu i Adélka s Klárkou, které se největší měrou zasloužily o zdárný průběh výdeje pití a jídla.

Když autobusem přijeli i Brňáci a Bruntaláci a Krnováci a ostatní, zábava se pěkně rozjela. Zvláště, když narozdíl od předchozích ročníků měl zvukař již nachystanou aparaturu a hudební tělesa Pražec a Zlomené pádlo začala hrát, hned jak jim rozmrzly prsty. Hudba byla velmi kvalitní, jak by ne, když Pražec se chystá vydat vlastní třetí CD. (Pozor! To byla skrytá podprahová reklama.)


Přebírání výhry
Ve večerních hodinách došlo také na slavnostní chvíli, kterou bylo předání hlavní ceny, opravdového zlomeného pádla, vítězné posádce Trubky Příbram. Tato posádka se údajně účastnila jen z toho důvodu, aby mohla do hospody ve svém rodišti toto pádlo namontovat pomocí hmoždinek o průměru 8 mm na hospodskou zeď ve výčepu a potom se všem chlubit.


Vítáme zákazníka nebo se s ním loučíme, už nevím
Personál v té době zahazoval jednu flašku od šampusu za druhou a bylo jasné, že vydrží ti nejsilnější jedinci. Že to bude za náš klub zrovna Méďa Béďa a Klára, to zatím nikdo netušil. V noci se nic zvláštního nestalo (hudba-tanec, chlast-slast), jen jsme nemohli najít Vendulu, ale oslava jejího svátku vše osvětlila. S přibývajícím časem odpadal jeden vodák za druhým, o suchozemcích nemluvě. Nakonec zbyla jen skupinka hudebních

Hudební těleso "Zlomené pádlo"
alkoholiků, která vydržela hrát opravdu až do deseti hodin ráno a které obsluhovala non-stop výše zmíněná dvojice.

Na ráno jsme plánovali kuřecí polévku "Kokodačku". Bohužel mocný démon alkohol a přebytek guláše nám zabránil v jejím uvaření. Tím se zároveň omlouvám za celý náš kolektiv, že jsme vás všechny přítomné připravili opravdu o nevšední kulinářský zážitek. Fakt sorry. Ráno se začaly z různých nor a zákoutí vynořovat truchlivé postavy, na kterých bylo jasně patrno, že se večer neflákaly. Tolik čajů jsem dlouho neprodal. Zábava nekončila.


Chci pivo!
Kolem osmé ranní se vše vrátilo do večerních kolejí. Začalo se točit pivo a zase pít kořalka. To by člověk ani nevěřil, co různí jednotlivci snesou. Zvláštní kapitolou je však loučení Brňáků před odjezdem.

Hudební skupina "Pražec"
Srdceryvné vzlyky trvají asi hodinu a půl a skládají se ze vzájemného objednávání a pití panáků, dále z posledních tanečních kreací a nechybí ani líbačka. Po odjezdu autobusu následuje pozvolné vyhnání zbylých opilců a potom úklid sálu. Samozřejmě se opět vždy něco zapomene a tak rychlá spojka Fléga ještě veze do Průhonic nějaké te moravské bunde a mobile. Tím ale letošní ročník opravdu končí, řekl bych velmi vydařeně. Můžeme se hned těšit na další - již šestý ročník.Zábava v plném proudu

Střetnutí se zasloužilým tanečníkem našeho klubu

Stále veselí

Točíme pivo

Navázala se spousta nových přátelství

Ranní debaty

Takhle spí Žamberačky

Copak asi kluci z Pražce dělají?


Poslední fotka

a Fléga