Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
České Vrbné na Trnávce
DATUM
18.- 20.10.2002
ÚČASTNÍCI
Klára, Vendula, Fléga, Michal, Medvěd, Libor, Ťuhýk, Honza
jak jsme získali první pohár na trnávce, balada o zimě

První pohár.

Pátek 21.10.2002

Po čtvrtečním tréninku na Hostivařské přehradě, kdy jsme se na šestku sešli tři, dva z nás to vzdali a jen Fléga, který si vzal singlu, řekl: "Kašlu na vás!" a po pádu z hráze po zádech do přehrady si namočil neoprén (prý velká taškařice pro místního rybáře), jsme v pátek zrušili trénink na Trnávce a v podvečer do tohoto místa v obci Želiv odjeli. Na místě nás čekal mráz, déšť a vyhřívaný stan od sponzora. Postavili jsme stany, vlastně jen jeden, zato na pěkně velké myší díře, do které zapadla skoro celá Klára a odešli zapíjet s ostatními šťastné setkání.

Sobota 22.10.2002

Gin s tonikem byl fakt dobrý a dalo by se říci, že zdravé jádro našeho klubu odešlo spát až ve chvíli, kdy si Prdelka začal trénovat své ochablé svalstvo házením laviček. Když se nám podařilo najít stan a rozlámat jeho zamrzlý vchod, šli jsme spát.

Sprint, druhé kolo.

Sprint, druhé kolo, v prvním mi zamrzl foťák.

Ráno jsme vstal a sotva stihl zhlédnout první jízdy ve slalomu R4. Zde naši borci vybojovali 7.místo, což je vzhledem k účasti všech nejlepších týmů velmi dobré umístění. Po dobrém obědě - gin s kuřecím řízkem, oblékl jsem si suchý neoprén a přichystal se na slalom Evropského poháru R6.

Boj s brankou č.6

Boj s brankou č.6

Čistá branka.

Průběh závodu byl asi takový: Typická předstartovní horečka a tlukot srdce, dále průjezd startovní fotobuňkou super, branky č.1 a 2 se šťouchem, protivoda č.3 se šťouchem, povoda 4 už ani nevím, ale protivoda č.5 katastrofa, do té jsme prostě nenajeli ani napotřetí, viz obrázek, další protivoda č.6 v pořádku, povoda 7 nás trochu minula bokem, to bylo dalších padesát trestných sekund, protivoda 8 s potížemi a šťouchy, povody 9, 10 zase katastrofa, visely na špatných místech, opět po padesáti a průjezd cílovou fotobuňkou opět super, ten se povedl. Když jsme zjistili, že Simon SP 01 Pyšely je po první jízdě před námi a jsme zhruba osmí, prožili jsme menší depresi.

Předposlední branka.

Předposlední branka.

Druhá jízda byla daleko lepší, pár šťouchů, ale zase jedno ale. V brance č.5- protivoda, kterou jsme v první jízdě nedokázali vyjet a tentokrát se nám to povedlo, si Fléga pohrál s levou tyčkou, nejprve si ji hodil pádlem do raftu a hned zase ven, což se moc nelíbilo rozhodčímu z SK Stan a dostali jsme kuli. Naštěstí i to nám stačilo na páté místo, snad příště. Tréninku sprintu, který hned po závodě naplánoval hyperaktivní Fléga naštěstí zabránil hrázný vypnutím vody.

Nájezd do branky č.2 poprvé.

Nájezd do branky č.2 poprvé.

Takhle se branka č.5 v žádném případě nedá projet!

Takhle se branka č.5 v žádném případě nedá projet!

Následoval dlouhý několikahodinový pobyt ve sponzorském extra velkém zatepleném stanu. Asi v 19:00 hod. začala hrát kapela Laxké Fáčko ze Slovenska, kterou mnozí z nás znají z Čunova. Skupina je to výborná a tak se tancovalo, zpívalo, chlastalo až do dlouhé noci. Opět zklamala celá levá strana našeho raftu, ti mladí hoši fakt nic nevydrží a chodí brzo spát. Ráno pak jsou plni síly a nechápou, že ti, kteří až do konce zastupovali klub KV 125 Praha ve společnosti, nechtějí moc vstávat. Zejména Flégu dost irituje (pozn. překladatele: sere) klidně stojící stan, uvnitř ještě spící a neváhá ho vždy trochu protřepat a veselým voláním: "Medvěde vstávej, za chvíli startuješ!" mi prostě zkazí celý týden.

Potíže s brankou č.9

Potíže s brankou č.9

Průjezd brankou č.2, zatím dobré.

Průjezd brankou č.2 podruhé, zatím dobré.

Neděle 23.10.2002

Došel mi šampus, gin a tak si musím kupovat poprvé v životě fernet a vyrábět citronovou limonádu z Božkova. Občas tancuji, občas letím vzduchem, zase si někdo trénuje svaly, o přestávkách Laxké Fáčko hraje moje CD, nakonec se stávám sám DJ a měním cédéčka, protože kapela zmizela neznámo kam, zřejmě také na fernet.

Výjezd z branky č.5, docela dobrý až na Flégu...

Výjezd z branky č.5, docela dobrý až na Flégu...

Poté, co mě Fléga výše uvedeným způsobem vzbudil v 6:00 hod. a já vstal už v deset, konstatoval jsem, že si fernet již nebudu příště kupovat a posnídal jsem několik půllitrových čajů. Ve sprintu R4 hoši tentokrát zabojovali a skončili opět na místě sedmém, novátorské metody se však moc nechytly. Pozvolna také míří k lepším zítřkům, toto umístění je vyneslo na celkové 7.místo v Českém poháru, připomeňme si je tedy jmenovitě od levého háka ve směru hodinových ručiček. Fléga, Michal, Libor a Ťuhýk. Tady také dlužno zmínit, že se na nás přijel podívat Bobek se svou rozvětvenou rodinou.

Průjezd brankou č.8

Průjezd brankou č.8

Protože se blížil start sprintu R6 šel jsem se převléci a kdo ví, co je mokrý studený neoprén zač, dá mi za pravdu, že jsem velmi ale velmi zarputilý sportovec. V první jízdě jsme zazmatkovali a místo, abychom si v klidu dofoukli raft, hnali jsme se s ním, polovyfouklým, na start, abychom nic nepromeškali. To se nám trochu vymstilo, prohýbal se jak hovado, dokonce, když jsem coby motor zabral svoji nezměrnou silou, kterou v jednotkách "Boudy" nelze vůbec změřit a raft natlačil až na levou zábranu, neudržely mě úchyty nohou a drahnou dobu jsem se v různých kotrmelcích snažil posadit zpět na místo.

Druhá jízda byla z našeho pohledu lepší, neznali jsme totiž čas z první, protože jsme jeli fakt ideální stopou i s jednou novou vychytávkou, která se nám podařila. Já si jenom pamatuji, že za úvodní boulí jsme přeletěli vzduchem celé to vývařiště, které je za ní a pak jak Hanka u cílové fotobuňky říká, že jsme přijeli nějak brzy po těch před námi.

Poslední povoda.

Poslední povoda a závěrečný sprintík.

A bylo tomu opravdu tak, třetí ve sprintu, tři vteřiny na prvního, tříčárkové místo, ze kterého bych se rád už konečně dostal na čárku jednu. Pořadí HÁJCI A SPOL., RK TRÓJA (čerství Mistři Evropy) a KV 125 PRAHA je fakt dost málo hustý. Klára si také pěkně zazávodila s posádkou SK Fortuna Kolín, zejména pobyt pod posledním skokem ve vírech se jí moc líbil, přijela celá mokrá.

Klasická líbačka, kvůli ní lezeme na bednu.

Klasická líbačka, kvůli ní lezeme na bednu.

Pak jsme již jen čekali na vyhlášení výsledků. Vendula byla několikrát třetí, druhá a první a my v R6, připomeňme se také - Fléga, Michal, Medvěd, Libor, Ťuhýk, Honza - zase na stupních a co víc, vyhráli jsme i pohár, samozřejmě náš první v životě.

Sprint R6, zase třetí místo.

Sprint R6, zase výborné třetí místo.

Po oslavách jsme ještě přestěhovali dříví, které náš předvoj v pátek nachystal v očekávání obrovského ohně, z bodu A do bodu B. Byly toho tři vrchovaté přívěsné vozíky, takové to Vencovo klestí, znáte to. Průměr větví asi 30 cm.

Vendula na prvním místě.

Vendula na prvním místě.

Tento poslední raftový víkend v letošní sezóně se opravdu vydařil, sportovní úspěchy byly, zábava Laxkého Fáčka byla, zima byla, déšť byl, vše co mělo být bylo. A tady bych rád také poděkoval Jirkovi Schneiderovi za organizaci a za to, že nesliboval nic, co potom nebylo. Dále nás, teda mě ne, čeká Jizerská padesátka.

Sesplodil Méďa Béďa.

Simon Pyšely, pádla za 13.místo, to jde...

Simon SP 01 Pyšely, pádla a půllitry za 13.místo, to jde...