Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Peřejnatá Otava, topíme se na singlech
DATUM
27.-28.4.2002
ÚČASTNÍCI
Fléga, Michal, Ťuhýk, Libor, Honza, Venca
PEŘEJNATÁ OTAVA, TOPÍME SE NA SINGLECH
Naši singlíři č.1 a č.2 - specialisti na hladkou vodu.

Naši singlíři č.1 a č.2 - specialisti na hladkou vodu.

Loni v zimě jsem se stal čerstvým a pravidelným čtenářem časopisu kanoe-raft-kajak, o tomto časopisu jsem sice věděl daleko dříve, dokonce i náš klub tento kvalitní časák odebíral prostřednictvím našeho jednatele Slávka, ale .... Zde jsem se dočetl o připravovaném závodu v rámci ČPV pořádaného plzeňskými pořadateli. A tak jsem si řekl jasně, jedeme tam.

Šumavu mám strašně rád, prožil jsem tam s oddílem ty nejkrásnější chvilky života. Bohužel má loňská agitace nevyšla, nepřesvědčil jsem, ale dal jsem si práci a po loňském vydařeném Hameráku jsme do toho letos šli opravdu všichni ti nejzažranější. A tak opět s plasťákama v poměru K1-K1-C1-C1-C1 + spojka na horském kole Venca.

Sobota: Vyrážíme směrem Praha, Sušice, Čeňkova pila, Venca s kolem nás dojíždí s ČD. Šplháme se silničkou podél Otavy. Annín, zatím dobrý. Radešov, zatím dobrý. Rejnštejn, přituhuje, řeka se celkem valí. Nad Rejnštejnem docela síla. Čeňkova pila - soutok Vydra - Křemelná, takový vody jsem ještě neviděl. Vydra, kam se serou Alpy. Od místních domorodců jsme se večer dozvěděli, že tady celkem dost pršelo a proto takové přívaly vody.

Náš singlíř č.1

Náš singlíř č.1, zná někoho, kdo umí eskymáka.

Nicméně jdeme do gumy, když už jsme tady, přece to nezabalíme. A tak nasedáme a s prvními záběry si uvědomujeme, že to taková sranda asi nebude. Určitá nervozita se projevuje při uplavání prvního singlu Michala. V zápětí přiběhne Ťuhýk, že se mu to taky nějak vymklo z rukou, že mu to taky uplavalo. Jde do tuhýho, při téhle rychlé vodě je to špatný. Dva kajaky a jeden singl odpíchávají a jedou honit dvě loďky, které unáší dravý proud šumavským údolím. Ujíždím napřed, lodě nikde nevidím, mydlím to fakt, co to dá. Projíždím přes Rejnštejn, dál až na jez k Radešovu, vystupuji a říkám si, to není možný. Jsou dvě alternativy, buď jsem si
Náš singlíř č.3, umí eskymáka.

Náš singlíř č.3, umí eskymáka.

lodí nevšiml a nebo jsou přede mnou. Jdu pomalu proti proudu a čekám na kluky. přijíždí Libor s Honzou, Michalovu loď vytáhli v Rejnštejně, volají na mě. Běžím nahoru, až do Rejnštejna, zde mě uklidňuje další vodák, který vidí jak zde pobíhám, jestli nesháním modrou singlu, že jí vytáhli asi tři km proti proudu u mostu na levém břehu. Částečně mě to uklidňuje. Venca jako rychlá spojka pendluje mezi námi všemi a pečlivě monitoruje, kdo se kde pohybuje, což je perfektní, všichni o sobě prakticky víme,
Konečně se všichni ve zdraví setkáváme.

Konečně se všichni ve zdraví setkáváme.

akorát že jsme takhle malinkatí proti zákonům šumavské přírody. Myslím si, že i Michal s Ťuhýkem si to uvědomují. Páni raftaři právě dojíždějí na nevinné říčce. Škola života je právě přímo na místě.

Zkoušíme druhé kolo. Honza, Libor a já z Čeňkárny, Michal, Ťuhýk z Rejnštejna. Repete už probíhá prakticky dobře, řekl bych profesionálněji. Vše je už v klidu a vymýšlíme, jak se příští rok vyvarovat zbytečných průserů, jde zde i o ostatní vodáky, kterým jsme byli spíše na obtíž. Večeře vydatná, vaří Venca. Boršč s čočkou a fazolemi jsem jedl poprvé v životě, ale chuťově špička
Libor večeří Vencovu baštu.

Libor večeří Vencovu baštu.

jako vždycky. Večer trávíme v příjemné místní Radešovské hospůdce, přicházejí ostatní vodáci, dokonce i vodáci z klubu z Bohemky. A tak se hned vyptávám, jestli znají Adama Chocholu, Rozáru, Voxoše a všechny tyhle lidi, s kterými jsme v životě taky něco prožili, ale mladší osádka klubu tyto osobnosti asi vůbec nezažila, takže si pomalu ale jistě uvědomuji, jak se to s námi pěkně veze. Jediné, co přežilo, jsou písničky, ty jsou tady pořád a klukům to opravdu šlape.

Balíme zbytky lodí.

Balíme zbytky lodí.

Neděle: Dnešní strategie je jasná. Dvakrát vršek a potom dolů až do Sušice, abychom si zajezdili až do posledního paprsku slunce. Stíhat akorát Vencův vlak v 16:00, přijíždíme v 18:00, takže Vencu vyzvedáváme v hospůdce naproti nádraží, a když mu tedy říkáme, ať se na nás nezlobí, že mu kolo vezmeme na vlek, aby jel vlakem nalehko, následuje jasná odpověď :"To bych vám teda bohoušové doporučoval, protože jinak si mě tady vyzvednete v létě". Zprvu jsme nechápali, ale záhy nám to došlo. Kolo stálo 15.000,- Kč, takže možná by to bylo už začátkem června.


Zapsal Fléga