Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka
Za rok na Zambezi aneb zahájení raftové sezóny 2001 - závod "O Zlomené pádlo"
ZA ROK NA ZAMBEZI ANEB ZAHÁJENÍ RAFTOVÉ SEZÓNY 2001 - ZÁVOD "O ZLOMENÉ PÁDLO"

Je tomu málo přes tři roky, kdy padlo památné rozhodnutí v obyčejné partě vodáků (památné pro nás a pro restauraci, kde k němu došlo) - vstoupíme aktivně do raftingu a ukážeme všem, jak se jezdí! Letos v Čechách a za rok jedeme, jako mistři republiky, na Zambezi! Na mistrovství světa! Že jsme do té doby seděli v raftu jednou a ještě ne všichni, na zájezdu s cestovkou, nebyl problém. Je to jenom voda, tak co. Rozhodli jsme se, že těm sportovcům ukážeme, jak se to dělá. A začali jsme od píky. Správný vodák přece odemyká řeku. No a tak to všechno začalo.

Troufám si tvrdit, že "Závod o zlomené pádlo" se pomalu stává tradicí, vždyť letos už nás čeká IV. ročník. Vlastní závod se koná na Trojském kanále v sobotu 24. března, kde je připravena slalomová trať s překvapeními. Nejde o trať, kde závodníkům praskají nervy a hladina adrenalinu stoupá, to se stává spíše pořadatelům. Závodníkům občas po dojetí závodu začne stoupat hladina alkoholu v krvi, protože konzumují připravené občerstvení, které je v rámci startovného poskytováno, které vydatně doplňují z vlastních zásob dle úrody ovoce. Pravda je, že vzdor překvapením na trati, která nemusí mít s raftingem mnoho společného, porazit zkušené posádky je problém. Snad už letos vymyslíme takovou pitomost, která změní zavedené pořadí na prvních místech. Nám jde totiž hlavně o zábavu.

Po námaze, kterou vyžaduje souboj s peřejemi, musí přijít i zábava. Proto se večer koná country bál, na kterém hrají přední kapely naší raftové scény i kapely, které voda příliš nepřitahuje. Jako návnadu lze nabídnout kapely Čtveráci z Plzně, Pražec z Prahy, Dědows z Českých Budějovic a chybět nemůže kapela organizátorů Zlomené pádlo z Prahy. Bál se bude odehrávat v centru Prahy a jeho konec je dle výdrže účastníků (dle zkušeností z minulých let mezi šestou a dvanáctou druhého dne). Jídlo, pití atd. je nejenom samozřejmostí, ale také za lidové ceny. Takže co dodat?

Snad jen shrnutí. Závod se koná 24.3.2001 (v sobotu) od 11,00 na USD v Praze Troji. Konec zhruba ve 14,00, vyhlášení výsledků, přesun na místo konání countrybálu, kde se od 16,00 podává pivo a ostatní nápoje a od 17,00 je teplá kuchyně. Spaní zajištěno v prostoru konání bálu. Závod je veřejný, podmínkou je vybavení předepsané pravidly SvoČR (helma, vesta), přihlášky nečlenů SvoČR přijímány pouze do naplnění kapacity. Startovné činí 40,-Kč, vstupné na bál 35,-Kč, cena za "přihlášku" na obě akce je 70,- Kč. Pokud chcete, přihlaste se na adrese sedlacek@finop.cz (pokud necháte spojení, ozveme se), nebo se přijďte jenom podívat, jak se i z vrcholových sportovců mohou stát děti. Jo, a abych nezapomněl na tu Zambezi. V průběhu let se sportovci se stali i z nás, některým jsme to ukázali (těch bylo samozřejmě víc) a jiní to ukázali zase nám (těch bylo sice míň, ale byli), naučili jsme se pár fint… no a letos? Letos už to konečně všem natřeme a za rok na Zambezi! Možná. A jestli ne, tak nevadí, nemusí být přímo veselo, hlavně nesmí býti smutno.

Adéla Friebelová a Jirka Sedláček