Raftové stránky Médi Bédi a Flégy

Úvod

Úvodní stránka

Zimní dovolená v Deštné 2008

Datum

23.2. - 1.3.2008

Účastníci zájezdu:

Petr, Anička, Jirka, Ondra, Marie, Ivan, Honza, Medvěd, Tereza, Fléga, Zuzka, Lucka, Štěpka, Čenda, Lenka, Kuba, Matěj, Břéťa, Madla, Kačka.

Raftové závody

Akce

Sponzoring

Hledáme sponzora

Odkazy

Sportovní noviny Kanoe SVoČR RK Stan Hájos-Vše pro raft E.T. v síti a Sázavan Icík Adrenalin Team
ICQ 238411484

Rodinná dovolená na lyžích 2008. Deštné v Orlických horách, chata VAK, Dříš č.p.28.

Den 1. - sobota (teplota: 14:00 hod. 2,5°C, večer 2°C)
Předání chaty proběhlo ve 14:30 hod. Během deseti minut se sešla 1. nájezdová etapa: Flégovci, Brabencovi, Pazlarovi, Čendovci. Proběhlo rozdělení pokojů a nanášení tun bagáže. Sníh není skoro nikde, pouze na sjezdovkách. Kromě ski areálu Deštné zde byl ještě jeden malý vlek s umělým zasněžováním.Veškeré sjezdovky okoukneme hned zítra. Všem je nám jasné, že budeme lyžovat dokud to půjde, a budeme rádi, když to bude až do středy.

Chata - klasická podniková chata, kuchyň, jídelna, společenská místnost, pokoje. První den hned protékal záchod. Večer v hospodě nevyšel, a tak děti si hrají v chalupě a dospělí v jídelně debatují.

Kostelík z r. 1907 – kaple sv. Josefa na kopečku Šedivín. Nevelký hřbitov je chráněný kamennou zdí ze žlutých pálených cihel a opracovaných kvádrů garga, pocházejících z nedalekého Špičáku.

Den 2. - neděle (teplota: ráno 1°C, 16:00 hod. 10°C, večer 6°C)
Ráno se stávalo už v 7:00 hod., aby se jelo brzo lyžovat. Dneska jsme jeli vyzkoušet skiareál Říčky v Orlických horách. Údajná zkratka přes hřebeny, která byla o 7 km kratší, byla jen samý led a v polovině nezbývalo, než nasadit řetězy a jet pomalu dál. Na sjezdovku jsme dorazili okolo 10.00 hod.

Po poledni začal sníh velmi břednout a v 16:00 hod. byl měkký a sjezdovka samá mulda. Ale po poledni se vytratili skoro všichni lidi, takže se lyžovalo bez front. První z druhé etapy Medvěd a Tereza přijeli na sjezdovku okolo jedné a po příjezdu ze sjezdovky v chatě čekala Marie a Ivan. Večer šla výprava dospělých naplnit do hospody petky pivem.

Den 3. - pondělí (teplota: ráno 3,3°C, poledne 6°C, večer 3°C)
Dnes jsme se na lyžování rozdělili. Medvědovci a Břéťa jeli znovu do Říček a zbytek lyžoval v Deštném. Sjezdovky byly po ránu zmrzlé a v poledne jsme lyžovačku skončili, protože občas pršelo a sníh byl hodně vodnatej, mokrej a těžkej.

Odpoledne procházka po okolí a dospělí skončili v obci v hospodě. Večer posezení u krbu a plánování dalšího dne.


Den 4. - úterý (teplota: ráno 2°C, odpoledne 8°C, večer 6°C)
Opět ranní vstávání a dnes osvědčený skiareál v Říčkách. Medvěd s sebou vezl žebřík. Na co žebřík? Cestou měl jednu kešku na stromě.


Sněhu bylo dost, ale po dvanáctý to stálo za nic a proto jsme se vydali na nedalekou vojenskou pevnost. Byla zavřená, ale prohlédli jsme si venkovní části a pak jsme se vydali hledat dalších pár kešek. Po příjezdu vaření obědovečeře.

Den 5. - středa (teplota: ráno 4°C, poledne 6°C, večer 2°C)
Jelikož se středa také někdy označuje za den krizový, někteří dnes nejeli lyžovat. Ti co lyžovat jeli, vyrazili až po čtvrt na deset. Po poledni na sjezdovce skoro nikdo nejezdil, přestože dnes nebyl sníh tolik povolený. Lyžovali jsme až do 15:00 hod.

Těsně před koncem lyžovačky se stala jedna příhoda: Malá holka přijíždějící k vleku spadla do louže a byla mokrá. Po nasednutí na lanovku jí to uklouzlo a na poslední chvíli ji vedle ní sedící muž chytil a držel. Vlekař couvl s lanovkou dozadu a když byla asi dva metry nad zemí, několik chlapů jí chytlo. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Večer šla třetina do hospody, druhá šla do nedaleké hasičské zbrojnice na divadelní představení Jedenácté přikázání a zbytek byl na chatě u televize. Děti hrály kuželky.

Den 6. - čtvrtek (teplota: ráno 0°C, poledne 4°C, večer 1°C)
Dnes byla poslední šance si zalyžovat. Někteří z nás tuto možnost nevyužili. Lyžaři se vrátili nejpozději do dvou hodin. Jelikož přes noc mrzlo, sníh byl na dobré úrovni. Odpoledne se nacvičovaly scénky o Krakonošovi. Večer se scénky předváděly a vyhodnocovaly.


Poté následovala oslava narozenin, Čenda slaví 33! Oslava se trošku protáhla a absolutní ticho nastalo až dlouho po půlnoci. Lenka napekla buchtu, jiní udělali obložené mísy a zpívalo se s kytarou. Tento den se vydařil, jenže ráno už nebylo kam dávat prázdné lahve. Popelnice na sklo po našem zásahu praskala ve švech :-)

Den 7. - pátek (teplota: ráno 1°C, odpoledne 3°C, večer 1°C)
Dnes dopoledne jel lyžovat jen Medvěd s Terezou. Brabenci, včetně Marie a Ivana, podnikli horskou tůru kolem Šerlišského mlýna, Břéťa podnikl autoturistický výlet a zbytek se vydal na malý výlet do okolí. Odpoledne okolo třetí se Brabenci vrátili a ostatní jeli plavat do bazénu v Dobrušce. Čenda jel kupovat auto. Večer hromadné stahování a sjednocování fotek. A poslední večer rozlučka. Pít se ale moc nemohlo, zítra se jede dopoledne do Prahy.

Den 8. - sobota (teplota: ráno 2°C, později cestou bouřka, krupobití a orkán Emma)
Ráno jsme vstávali okolo osmé a hned se dali do balení. Jelikož celou noc a i ráno pršelo, nenanášelo se to nejlépe, ale okolo deváté jsme měli tašky vy autech a začali jsme uklízet. Po půl deváté odjel Břéťa a přišla správcová převzít chatu a vybrat doplatky za elektřinu a vzdušné.

V deset bylo vše vyřízeno a zbývala už jen závěrečná fotka. Celé hory se docela vydařily a počasí nebylo nejhorší. Příští rok se taky pojede, ale kam, to se ještě neví.

Sepsal Jirka.

Další odkaz o této akci:

Hory pohledem Terezky (blog)

Pohádka O hodném RampušákoviPoslední změna této stránky: 27.04.2018 13:04:54